
Щороку гине 10 тисяч га соснових лісів.
— Основні причини загибелі дерев соснових порід ― збільшення кількості шкідників, невчасно проведені рубки хворих дерев, засилля рослин, не характерних для наших екосистем, привезених з Америки та Азії, ― повідомив заступник директора Науково-дослідного інституту лісового господарства й агролісомеліорації Ігор Букша.

Експерти вважають, що аби врятувати соснові, а також дуб, ясен, граб, та інші види, необхідно підійти до проблеми систематично та застосувати низку фітосанітарних та біотехнічних заходів.
Одним з основних і найбільш дієвих засобів попередження та боротьби з масовим розповсюдженням короїдів у лісах є санітарні і інші рубки формування і оздоровлення лісів. Як в Україні, так і на території ЄС все ще немає іншого дієвого засобу, який би вирішував проблему шкідників, – каже директор державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» Іван Ясіновський.
Довідка
В 2017 році на боротьбу зі шкідниками та хворобами лісу підприємствами Державного Агентства лісових ресурсів України було витрачено 27565,62 тис. грн.
З 1990 року спостерігається поступове збільшення кількості шкідників та хвороб лісу. Найбільше санітарний стан погіршується через всихання соснових. Щорічно в середньому всихає близько 7 тисяч га ялинників та 3 тисяч га ― сосни та дуба. Найвищий рівень всихання у Київській, Черкаській та Житомирській областях.
Короїди в основному належать до групи «вторинних» шкідників, тобто заселяють ослаблені, дерева, що відмирають. Лише дуже небагато видів віддають перевагу здоровим деревам і відомі як «первинні» шкідники.
Марина Галанова
06.03.2018
0 коммент.:
Дописати коментар