18 травня 2018

Лісівники Кіровоградщини відвідали Туреччину



Українськi лiсiвники нещодавно побували з ознайомчою поїздкою в Туреччинi. Упродовж трьох днiв представники Херсонського, Одеського, Тернопiльського та Кiровоградського обласних управлiнь, серед яких була i головний лiсничий Оникiївського лiсгоспу Людмила Поркуян, ознайомились iз веденням лiсового господарства в Туреччинi. Про це йдеться на сайті Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Поїздка вiдбулась у рамках навчального вiзиту з метою вивчення досвiду лiсорозведення. Упродовж вiзиту група знайомилась iз досвiдом органiзацiї лiсорозведення та проведення рубок догляду в одному з найбiльш лiсистих регiонiв Туреччини Болу. Необхiдно вiдзначити, що вiн зосереджений у гiрськiй мiсцевостi. Слiд вiдмiтити, що в державнiй формi власностi знаходяться майже всi лiси країни. Вiдповiдно i фiнансове забезпечення ведення лiсового господарства стовiдсотково здiйснює держава.

Система управлiння лiсами двох держав схожа.

Найбiльш цiкаве, на думку учасникiв поїздки, полягало в тому, що велика увага придiляється природному вiдтворенню лiсiв i тому рубки головного користування здiйснюються виключно поступовим чи вибiрковим способом. З прiоритетних напрямкiв лiсового господарства Туреччини – вирощування посадкового матерiалу iз закритою кореневою системою для здiйснення лiсорозведення шляхом озеленення.

У кожному регiональному центрi Туреччини є навчальнi центри, якi постiйно здiйснюють навчання (перепiдготовку) спецiалiстiв лiсового господарства.

Порiвнянню лiсового господарства двох країн приясвятили перший день вiзиту. В конференц-залi провели загальний та екологiчний огляд регiону Болу. Приймаюча сторона презентувала вивчення питання природного поновлення бука та сосни, принципи рубок догляду, проведення фенологiчних спостережень за урожайнiстю насiння основних лiсоутворюючих порiд, взяття проб ґрунту на вiдповiднiсть проведення природного поновлення до типу лiсорослинних умов та iнше.

А в наступнi два днi вiдбулися виїзди на лiсовi дiлянки, де всi теоретичнi питання розглядалися в натурi. Українськi спецiалiсти вiдмiтили, що ведення лiсового господарства у двох країнах в цiлому суттєво не вiдрiзняється, та вiдмiннiсть все ж є. При здiйсненнi перших етапiв рубок догляду на дiлянцi визначають «дерева майбутнього» i до проведення рубок головного користування тут ведуться лiсогосподарськi заходи.

Найбiльш незабутнiми враженнями вiд вiзиту до Туреччини стали не вражаючi краєвиди країни, а постiйне спiлкування з колегами.

Пiд час поїздки навiть досвiдченi фахiвцi переконалися, що вдосконалення власних професiйних вмiнь та навичок може i повинно завжди тривати.

 http://rk.kr.ua/lisivniki-kirovogradschini-vidvidali-turechchinu

0 коммент.:

Дописати коментар