12 липня 2018

Полтавські лісівники вивчають передовий досвід роботи вінницьких колег



Діяльність Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства вважається зразковою у створенні високопродуктивних лісів майбутнього. Саме тому 26-27 червня тут проходило розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Учасники колегії мали можливість ознайомитись із передовим досвідом вінницьких лісівників у питаннях підвищення продуктивності лісів та збагачення їх породного складу, наочно побачили результати такої роботи на прикладі лісових ділянок ДП «Вінницький лісгосп», ДП «Іллінецький лісгосп», ДП «Дашівське ДЛМГ».

11 липня до Вінницького ОУЛМГ з метою вивчення передового досвіду у цих важливих для лісової галузі питаннях завітали колеги-лісівники з Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства (керівник делегації – перший заступник начальника управління Олексій Григорович Тенянко). Директори, головні лісничі держлісгоспів та спеціалісти Полтавського ОУЛМГ оглянули тепличне господарство Вінницького лісгоспу, де на сьогодні особливу увагу приділяють вирощуванню посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Відвідали лісові ділянки Вінницького лісгоспу (Демидівське та Вінницьке лісництва) та побачили, як лісівники Вінниччини вирощують високопродуктивні дубові насадження з участю інтродукованих і аборигенних лісових порід (горіх чорний, черешня звичайна, груша звичайна, берека лікувальна, модрина європейська, псевдотсуга та інші). Лісівники Вінниччини приділяють велику увагу вирощуванню якісного посадкового матеріалу, підготовці проектів створення лісових культур, підготовці ґрунту для створення лісових культур та догляду за ними, догляду за формою стовбура і крони головних лісотвірних порід. Полтавські колеги звернули увагу на те, що до кожної лісокультурної площі застосовується індивідуальний підхід.

- Ми переконалися, що створення високопродуктивних лісових культур для вінницьких лісівників – це багаторічна системна робота. У такому показовому стані лісові культури у всіх держлісгоспах області,- зазначив перший заступник начальника Полтавського ОУЛМГ Олексій Тенянко. – Це результат успішного впровадження нашими вінницькими колегами передових технологій, ефективної співпраці з науковцями. І лісові ділянки високопродуктивних різновікових культур дуба звичайного є тому яскравим підтвердженням.

- Лісівники Вінниччини вже більше 25 років успішно реалізовують стратегічний курс – підвищення продуктивності дубових лісів та збагачення їх породного складу, що дає можливість у віці стиглості досягти запасу не 290 м3, а близько 500-600 м3 на 1 гектарі. Адже 80 відсотків породного складу держлісфонду Вінниччини – саме дуб звичайний. У Вінницькому лісгоспі лісових культур за участю дуба звичайного - майже 60 відсотків від загальної площі, - зазначив перший заступник Вінницького ОУЛМГ Віктор Діденко.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
11.07.2018 15:28

0 коммент.:

Дописати коментар