Останнім часом у соцмережах активно обговорюють наслідки діяльності лісівників у Карпатах. Так, мова йде про резонансні відео, на одному з яких стихію в Росії постять під виглядом селевого потоку в Карпатах. Зрозуміло, що у наш час нформаційна війна – важливий елемент війни гібридної.
«Не плачь, Карпаты» – 10-хвилинне відео Ольги Шарій у Ютубі про наслідки діяльності лісівників набрало понад 204 з половиною тисячі переглядів. У відео показали лісфонд Свалявщини, тож питання, чи здійснюються незаконні рубки та чи садять нові дерева, адресуємо безпосередньо представникам ДП «Свалявське ЛГ».
Начальник відділу ДП «Свалявське ЛГ» Вікторія Легар розповідає: у ролику показали сертифіковані рубки, на які виписаний паспорт, а пізніше здійснені і насадження, однак зйомка – з квадрокоптером, і тому їх не видно. Інформація абсолютно не відповідає дійсності.
Окрему увагу у ролику приділили проблемі сміття. В.о. лісничого Ганьковицького лісництва каже – так, сміття є, лісівники раз на тиждень прибирають, однак через їхнє лісництво пролягає траса Київ-Чоп, тому і приїжджі викидають, і місцеві, але цю проблему повинні вирішувати не тільки вони.
Лісівники розповіли і про одного з активістів Свалявщини, який вже кілька років у соцмережах поширює інформацію нібито про незаконні рубки на території лісгоспу. У минулому році працівники Свалявського лісгоспу вже зверталися до правоохоронних органів для захисту своїх інтересів, зокрема, направили листи до Генпрокуратури та СБУ, проте, кажуть, відповіді досі не отримали. Цього року знову звертатимуться по підтримку до юристів, аби відстояти позицію лісгоспу у рамках закону. Проте у лісівників виникло зустрічне питання – про фаховість мережевих «коментаторів».
Варто додати, і самі читачі соцмереж залюбки поширюють інформацію, не перевіривши її. Так було і з 3- річної давнини відео стихії в Росії під виглядом селевого потоку в Карпатах, яке набрало 700 тисяч переглядів та масово обговорювалося у контексті: «Це наслідки вирубування лісів». Лісівники кажуть – звинувачення безпідставні. Крім того, факти науково не доведені. Варто порадити людям: перед коментуванням певних фактів та поширенням інформації перевіряти її достовірність.
0 коммент.:
Дописати коментар