Збільшення популяції вовка нині спостерігається на Поліссі і в Криму, це може негативно вплинути на чисельність інших тварин, пише УКРОП із посиланням на Ресурс.
Про цю проблему розповів кандидат біологічних наук Віталій Смаголь Громадському радіо.
Нормальна щільність вовка по Україні має бути 500-600 особин, а зараз його 2 500. Крім того, це цифри на кінець періоду полювання, зазначив науковець.
ЧИТАЙТЕ: Трамп опозорился при попытке нарисовать флаг США. ФОТО
«Вовка в Криму не було з 1961 року, хоча взагалі – з 1916 (один вовк забрів у 1961). З’являтися на півострові він почав лише на початку 2000-х. Справа в тому, що зона степового Криму без осередків питної води є дуже потужним ізоляційним бар’єром, що не дає виходити кримській фауні з півострова й навпаки. До Криму вовки прийшли кригою з РФ, коли промерзла Керченська протока. І зараз, за інформацією респондентів, вовків в Криму не менше 250-300 особин. Повірте, вони спричиняють значну шкоду», — говорить Віталій Смаголь.
У Криму та загалом в Україні немає фахівців, які могли б регулювати чисельність вовка, зазначив він: «Контролювати чисельність цієї тварини – посадові обов’язки єгерської служби. Можливо, в період полювання цим займаються пересічні мисливці. Але завжди чисельність вовка контролювали спеціалізовані мисливці, так звані вовчатники. Цих людей в Україні залишилося обмаль – можливо, двоє-троє чоловік».
Вихід тварини до населених пунктів — одна з небезпек, пов’язана зі збільшенням чисельності.
«Для вовка в поліській зоні основною трофічною базою є поросята. Наразі є цілі райони на Поліссі, де немає поросят, свиней, у вовка з’явилася проблема – йому немає чого їсти, а чисельність велика. Тому вовк починає виходити до населених пунктів. Ще одна небезпека — загалом дикі собачі є природним резервуаром сказу. Якби я побачив вовка в населеному пункті, в першу чергу подумав би, що він може бути скаженим. Якраз це становило б для мене небезпеку.
Зустріти вовка в лісі… Повірте, за всю свою дуже велику мисливську практику я бачив вовка раз і здалеку. Україна – занадто урбанізована територія для того, щоб казати, що якісь тварини не бояться людину, – бояться всі. Я впевнений, що і вовк, і дикий кабан до останнього уникатимуть зустрічі з людиною».
Збільшення чисельності вовка також може негативно вплинути на чисельність популяцій інших тварин, зазначив він.
«Вовк за рік з’їдає тонну м’яса — це два великі лосі, три великі олені, близько 20 козуль. Це дуже багато. Бідність наших мисливських угідь на копитну дичину пов’язана з різними причинами, куди можна віднести й браконьєрство, деградацію середовища існування, але вовк у цьому контексті відіграє не останню роль».
POSTED BY: УКРОП.ORG 26.08.2018
0 коммент.:
Дописати коментар