20 серпня 2018

Правила безпеки в лісі



Ліс - одне з найулюбленіших місць відпочинку людини, тому в інтересах кожного з нас попередити виникнення лісових пожеж. І такою гарантією захищеності буде тільки суворе дотримання нескладних правил пожежної безпеки.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є людський фактор. Багаття, недопалок сірника і недопалки в місцях відпочинку, гри дітей з вогнем, спалювання сміття і сільськогосподарські пали - все це часто обертається стихією, контролювати яку дуже складно.

Щоб уникнути природних надзвичайних ситуацій, необхідно виконувати основні вимоги безпеки:

- не запалюйте суху траву на галявинах, не кидайте в лісі пляшки або осколки скла: вони можуть спрацювати як запалювальні лінзи;

- не користуйтеся піротехнічними виробами, не залишайте промаслені, просочені бензином або іншим горючою речовиною ганчірки або матеріали для обтирання;

- не в'їжджайте в суху і жарку погоду в ліс на машинах або мотоциклах: іскри з глушника можуть призвести до пожежі.

Окремої уваги потребує розведення багаття. На жаль, в більшості своїй люди не приділяють цьому процесу належної уваги, забуваючи, що небезпека виникнення лісової пожежі навіть від невеликого джерела вогню цілком реальна, особливо в суху вітряну погоду. Саме недбалість і безвідповідальність часто грає злий жарт з порушниками правил пожежної безпеки.

Якщо Ви вирішили сходити в ліс, в першу чергу уточніть, чи не введена заборона на відвідування лісів у вашому районі. Цю інформацію ви можете отримати в районних виконавчих комітетах або через мобільний додаток «МНС Білорусі: Допомога поруч!». Якщо заборона не введена, то не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі, під кронами ялиць, смерек, кедрів (тому що мають опущені крони) або в хвойних молодняках (хвоя - відмінний горючий матеріал). Вогнище повинно розташовуватися на мінеральному ґрунті (піску або глині).

Очистіть лісову підстилку в радіусі 0,5 метра. Обкладіть багаття камінням або іншим негорючим матеріалом. І, йдучи, не забудьте його загасити. Залийте багаття, після чого розгрібайте золу і переконайтеся, що під нею не залишилося тліючих вуглинок. Зачекайте, поки перестане йти дим або пара.

Опубліковано Серпень 20, 2018 

0 коммент.:

Дописати коментар