Основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів залишається підміна кодів, коли ліс кругляк декларують як паливну деревину
Середньодобовий експорт деревини з 23 липня по 6 серпня зменшився втричі - до 1,5 тис. тонн проти 2,8 тис. тонн у червні.
Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби.
Як розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд, середньодобовий показник оформлення на експорт паливної деревини у липні зменшився майже в 2 рази у порівнянні з червнем.
Крім того, у липні кількість експортованої паливної деревини склала 46 тис. тонн проти 84,3 тис тонн у червні.
У ДФС відзначили, що експорт лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів дозволений лише за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні митниці ДФС керуються інформацією щодо стану деревини, яка зазначається у сертифікаті.
Але основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару до сертифікату про походження. Мова йде про підміну кодів. Наприклад, ліс кругляк, що заборонений до вивезення, декларується як паливна деревина.
У цілому, протягом семи місяців 2018 року митниці ДФС зафіксували 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн. У минулому році було порушено 163 справи на 20 млн грн.
Зазначимо, що згідно з доповіддю британської неурядової організації Earthsight, з України в країни ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу і більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки і Південно-Східної Азії, разом узятих.
Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).
Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.
У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського союзу про вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.
Сьогодні 14:30
0 коммент.:
Дописати коментар