20 серпня 2018

ГОЛОВНА ПРИЧИНА ВИНИКНЕННЯ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ НА ПОЛТАВЩИНІ – ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР, – ЮРІЙ ТАРАНЕНКО



Сьогодні під час апаратної наради обговорили ситуацію, що склалася в пожежонебезпечний період 2018 року в лісовому фонді області та завдання щодо попередження лісових пожеж на території області.



“З початку року на Полтавщині сталось 20 лісових пожеж. Причинами пожеж є людський фактор та погодні умови”, – повідомив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Найбільше пожеж сталось у Полтавському, Кременчуцькому, Новосанжарському районах.



“Там де є незаконна вирубка, там й буде найбільша кількість пожеж. Давайте зробимо моніторинг роботи керівників у цих районах, адже там де приватні мисливські господарства пожеж не виникає. Тому що люди турбуються про фауну і флору свої територій. Після перевірки підведемо підсумок і зробимо висновки, адже ми повинні працювати на упередження”, – зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.



Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах області існує мережа пожежно-спостережних пунктів та 14 систем відеоспостереження, також проводиться наземне патрулювання лісів державною лісовою охороною і патрулювання лісів 8 постійно діючими рейдовими бригадами, а це понад 400 працівників лісової охорони.

“В підпорядкованих лісогосподарських підприємствах організовано роботу 8 спеціалізованих лісових пожежних станцій, у складі яких утримується 36 пожежних автомобілів, 4 пожежні модулі, 3 катери, трактори з пожежним обладнанням, пожежний інвентар. Для забезпечення потреб пожежогасіння в підпорядкованих лісових насадженнях облаштовано 43 майданчики для забору води”, – зазначив Юрій Тараненко.

Першочерговим завданням для лісівників Полтавщини є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж.





http://np.pl.ua/2018/08/holovna-prychyna-vynyknennya-lisovyh-pozhezh-na-poltavschyni-lyudskyj-faktor-yurij-taranenko/


У ПОЛТАВСЬКІЙ ОДА ГОВОРИЛИ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСТІ ТА ПРО РОБОТУ ОПЕРАТИВНОГО ШТАБУ ЗАХИСТУ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ ВІД РЕЙДЕРІВ

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов


Сьогодні на щотижневій апаратній нараді звітували про захист прав землевласників і землекористувачів Полтавщини. Також говорили про роботу оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Обговорювали й ситуацію в пожежнонебезпечному періоді року, яка склалася в лісовому масиві області.

Майже 71% сільськогосподарських угідь Полтавщини — землі приватної власності. Цьогоріч селяни та сільськогосподарські підприємства області уклали понад 280 тисяч договорів оренди землі.

— Станом на 1-ше серпня підприємства виплатили вже понад мільярд гривень за оренду землі. Це майже 37% від суми, передбаченої у договорах. Полтавщина нині перша область в Україні по виплаті орендних коштів, — розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Найвищий рівень орендних розрахунків спостерігається у Машівському, Новосанжарському і Миргородському районах. Попри це, використання сільськогосподарських угідь області потребує проведення аудиту, вважає Сергій Фролов. Це дозволить отримати прозору картину, скільки на Полтавщині є приватної, державної та комунальної землі, і скільки за її використання сплачується податків.

— Тож давайте створимо районні робочі групи, до яких також увійдуть депутати обласної ради, — запропонував голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Туди увійдуть представники райдержадміністрацій, працівники Держгеокадастру, представники територіальних громад. Спільна робота допоможе залучити до місцевих бюджетів додаткові фінанси. І це, в свою чергу, сприятиме економічному розвитку громад.

Завдякі земельній реформі з 2016-го року понад 1400 тисяч гектарів земель передано у власність громадян. 139 тисяч гектарів передали власникам земельних паїв із фонду колишньої колективної власності.

— Попри це, проблемою залишається відсутність чітких договірних відносин між власниками землі та користувачами. Не сплачуються податки з прибутку, тому надходження до бюджетів гальмується, — розповів начальник головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, — До того ж, 11 тисяч гектарів земель у області колишньої комунальної власності залишаються нерозпайованими.

Начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило

Голова Полтавської ОДА запропонував провести моніторинг використання земельних ресурсів у районах області, аби виявити випадки незаконного використання землі або обробітку її за мінімальну ставку:

— Знаємо випадки корупційних схем у Кобеляцькому і Решетилівському районах. Саме з них і розпочнемо перевірку. Тож ставимо собі завдання протягом місяця зробити в Кобеляках моніторинг і ревізію на предмет земельного обробітку. Зробити це треба для того, щоб показати громадам, які великі кошти втрачають їхні бюджети, — підкреслив Валерій Головко.

Говорили на нараді й про результати роботи оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Протягом року штаб провів 9 засідань і розглянув 21 звернення. В ході цього людям надавалися професійні юридичні консультації. На телефонну «гарячу лінію» штабу надійшло 25 дзвінків.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Дар’я Бриндак

— Приємно, що ми відновили роботу мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги. Ми здійснили 30 виїздів у районні центри та територіальні громади. Надали особисті консультації 170-ти особам, — прозвітувала начальник Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Дар’я Бриндак.

Наприкінці наради обговорили ситуацію, що склалася на Полтавщині в пожежонебезпечний період. Відтак, за 4 місяці ліквідовано 20 лісових пожеж на площі майже 4 гектари. Більшість пожеж сталася у Полтавському, Кременчуцькому і Новосанжарському районах.

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко

— Ми значно розширили територію нагляду за лісовими масивами. В області працюють 8 лісопожежних станцій зі штатом 140 осіб. Для охорони лісів маємо 36 пожежних машин. Всі лісгоспи вже облаштовані системами радіозв’язку, а 26 з них — системами відеоспостереження, — розповів начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

За словами Валерія Головка, один з основних факторів виникнення пожеж у лісах — це незаконна вирубка дерев.

— На територіях приватних господарств пожежі чомусь виникають рідко, адже там є господарі. Тому даю завдання обласному лісгоспу промоніторити роботу керівництва тих районів, де лісові пожежі виникають найчастіше, — підсумував Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА

0 коммент.:

Дописати коментар