Уже стало доброю традицією під час новорічно-різдвяних свят прикрашати свою оселю ялинкою, з блискучою мішурою, з яскравими іграшками. Аби задовольнити потреби усіх бажаючих та не нашкодити лісу, заготівлею ялинок займаються відповідні організації, притримуючись певних правил та чинного законодавства.
На Чернігівщині ялини заготовляють на спеціальних плантаціях, аби під час проведення рубок, формування і оздоровлення лісів. За словами фахівців, такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.
Олександр Марахонько, начальник відділу лісового господарства «Чернігівського управління лісового та мисливського господарства»: «У нас в управлінні знаходиться 12 державних підприємств. Всі вони займаються вирощуванням новорічних ялинок. Якщо брати по області, то у нас близько 492 га плантацій, де росте 1 мільйон 700 новорічних ялинок. В цьому році можемо реалізувати десь 144 тисячі ялинок. Плановий показник реалізації цього року – 25,5 тисяч».
На плантаціях за деревами старанно доглядають. Підстригають, надають привабливої форми. Щоб виростити таке новорічне деревце, потрібно від 5 до 10 років.
А для тих, хто наважиться зрубати ялинку без дозволу передбачене адміністративне покарання.
Олександр Марахонько: «На даний час чинним лісовим законодавством передбачені штрафи. Згідно статті 65 Адміністративного кодексу штраф складає від 80 до 170 гривень для громадян і від 119 до 204 гривень для посадових осіб. В зв’язку з тим, що дерева рубаються незаконно, нараховується шкода. А це 454 гривні за одне дерево».
Ялини, що реалізовують державними підприємствами мають маркування з кодом. За допомогою будь-якого мобільного телефону можна зайти на сайт «Державного лісового агентства», ввести нумерацію ялинки і тоді з’явиться інформація, на територія якого підприємства вона заготовлена, а також легальна вона чи ні.
Таким чином ви можете отримати всю інформацію про новорічне деревце, яке буде прикрашати ваш дім і радувати вашу родину.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
16:18, 11 ГРУДНЯ 2018
0 коммент.:
Дописати коментар