Потім до складу лісгоспу були передані ліси місцевого значення, внаслідок чого його загальна площа збільшилася майже у 2,5 раза. Певні трансформації на підприємстві відбувалися і потім.
Нині Державне підприємство "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України розташоване в північно-східній частині області на території Народицького та Малинського адмінрайонів. Згідно з лісорослинним районуванням, територія лісгоспу належить до зони змішаних хвойно-листяних лісів Центрального По¬лісся. Площа лісгоспу становить 65200 гектарів.
Як повідомив директор ДП "Народицький спецлісгосп" Василь Петрович Приходько, підприємство має міжнародний сертифікат відповідності ведення лісового господарства FSC (Forest Steward ship Council). Наявність такого сертифіката засвідчує, що лісова продукція, яка надходить з лісів, ведення господарства в яких здійснюється на принципах невиснажливого, постійного і неперервного лісокористування, з урахуванням питань охорони довкілля, збереження біорізноманіття, інтересів працівників лісу та місцевого населення, відповідає міжнародним зразкам.
- Діяльність нашого підприємства, - зазначив Василь Петрович, - базується на екологічно орієнтованих принципах ведення лісового господарства та лісокористування. За дев'ять місяців цього року, наприклад, були виконані всі заплановані показники нашої діяльності. Так, рубки формування та оздоровлення лісів при плані 790 га провели на площі 1093 гектара і заготовили 64,5 тис. куб. м деревини, при цьому ліквідної 54,4 тис. куб. м. Інша частина деревини за той же час була заготовлена на рубках головного користування. Загальна ж заготівля ліквідної деревини становить 116,1 тис. куб. м. Ці роботи на підприємстві повністю виконуються підрядниками.
- Дбайливим ставлення до лісового багатства можна назвати лише за умови збереження лісу для прийдешніх поколінь. Як у вас з цим?
- Ми дуже уважні щодо цього питання. Сприятливі погодні умови цього року надали нам можливість вчасно та якісно провести лісокультурну кампанію. При плані 210 га створено нові лісові культури на площі 236 га. А догляд за лісовими культурами був проведений на площі 1100 га.
Для виконання запланованих заходів з охорони лісу від пожеж створено мінералізовані смуги протяжністю 209 кілометрів, що на дев'ять кілометрів більше запланованого. Провели також догляд за такими протипожежними смугами - при запланованих 580 км 945 кілометрів.
А обсяг реалізованої продукції за січень-вересень становив понад 85 мільйонів гривень. Цей показник збільшений порівняно з минулим роком на понад 20 млн грн.
А обсяг реалізованої продукції за січень-вересень становив понад 85 мільйонів гривень. Цей показник збільшений порівняно з минулим роком на понад 20 млн грн.
- Як відомо, цю роботу виконують штатні працівники. Як вона їм оплачується?
- Середньомісячна зарплата штатного працівника становить 10002 гривні. Темп росту заробітної плати порівняно з минулим роком - 144,1%. До речі, підприємство сплатило податків та обов'язкових платежів за січень-вересень понад 30 мільйонів гривень. ДП "Народицький спецлісгосп" прибуткове та рентабельне. Тому має фінансову можливість як на модернізацію основних засобів, так і на інші витрати.
Закінчилися й осінні лісокультурні роботи, найважли¬віша з яких - це підготовка грунту для посадки лісових культур на наступний рік. Але щоб підготувати площі належним чином, потрібно добре потрудитися: повністю вивезти заготовлену деревину, прибрати порубні рештки, понизити пні, після чого провести обробіток грунту, а це одне з основних завдань успішного приживлення сіянців. Між іншим, у 2018 році підприємство вже заготовило 70 кг насіння сосни.
- На підготовлених площах, - розповів керівник державного підприємства, - грунт за зиму вляжеться, там накопичиться достатньо вологи і таким чином створюватимуться оптимальні умови для росту майбутнього лісу!
Облаштовують лісовики на території підприємства і рекреаційні пункти. Скажімо, в Народицькому лісництві вони облаштувати реакційну ділянку "Заріччя" - надзвичайно мальовниче та затишне місце, яке користується неабиякою популярністю серед відпочиваючих. Тут є змога не лише гарно та комфортно відпочити, а й насолодитися красою рідного краю. Неподалік від цієї ділянки знаходиться вольєр з дикими кабанами, живе сімейство нутрій, можна також помилуватися й гарними павичами. Тож лісівники дуже просять відпочиваючих пам'ятати, що в лісі немає прибиральників. До нього треба заходити, як до храму, і поводитися відповідно!
Записав П. САДЧЕНКО
0 коммент.:
Дописати коментар