12 січня 2019

Еколог заявив про загрозу зникнення популяції лося в Україні



Без створення спеціальних заказників, де лось знаходився б під захистом закону, існує серйозний ризик його вимирання.

Про це під час прес-конференції розповів директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, передає ГолосUA.

«Якщо ми хочемо відновити чисельність рідкісних тварин, то ми повинні, по-перше, витримати певний час для того, щоб вони могли розмножитися до необхідного рівня, а по-друге, створити такі місця, де вони можуть перебувати в цілковитій безпеці», - зазначив експерт.

Він також розповів, що за підрахунками зоологів, якщо тварин не вбивати, а лише ганяти під час облав, то вони втрачають до 40% ваги, після чого просто гинуть в зимову пору року від холоду, відсутності корму, паразитів і т.д.

«Київський еколого-культурний центр разом з міністерством екології в подальшому буде працювати над тим, щоб лось залишився в Червону книгу. Тому що тільки так вдасться підняти його чисельність до 20 тисяч особин, як це, наприклад, було зроблено в Польщі. І тільки потім відкривати на нього полювання », - додав еколог.

Також В. Борейко розповів, що в даний момент по захисту популяції лосів проходить два суди.

« Деякі мисливці, які бажають вести полювання на лося подали позов проти міністерства екології два позови з метою скасувати наказ про занесення лося до Червоної книги. Перший позов був ними програний, після чого вони подали апеляцію. Другий же позов поки знаходиться на розгляді безпосередньо в суді першої інстанції », - повідомив експерт.

Крім того, за його словами, зараз в різних областях країни створюються спеціальні заказники, де лось може перебувати під охороною закону. Наприклад, буде розширюватися Черненский заказник в Київській області. Також ведеться робота по збереженню популяції лосів ведеться в Міжріченському регіональному ландшафтному парку Чернігівської області.

«Немає сенсу створювати заказники, якщо на його території не діють ніякі заборони. Тому що в умовах практично цілодобової незаконного полювання, кількість особин неухильно скорочується, що може в результаті призвести до їх повного зникнення » , - підсумував В. Борейко.

Нагадаємо, 20 грудня 2017 року міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ про внесення європейського лося до Червоної книги. Рішення також заборонить полювання на цю тварину на території України.

Пізніше, 27 листопада, Окружний адміністративний суд виключив з Червоної Книги України лося європейського і дозволив полювання на нього.

На думку суду, Міністерство екології «не привело ні одного наукового обґрунтування необхідності внесення лося до Червоної книги і не вказало чітких даних про чисельність його популяції та її динаміки. У протоколі засідання секції з питань охорони тваринного світу Національної комісії з питань Червоної книги вказано, що після 2009 року дослідження популяції лося в Україні не проводилися », - йдеться в повідомленні н а сайті суду.

Після цього, 18 грудня 2018 року Міністерство екології подало апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду Києва про виключення лося європейського з Червоної книги України.

За словами президента Асоціації зоозахисних організацій України Асі Серпінської, існує можливість повного зникнення лося в Україні до 2050 року. Як вона повідомила, внесення цього виду тварин до Червоної книги України спрямоване не на збереження природи, а на задоволення потреб бізнесу.

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар