На колегії Держлісагентства 24 січня підбито підсумки діяльності підприємств лісової галузі за минулий рік
Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, аналізуючи підсумки роботи галузі за звітний період зауважив, що висока дисципліна, професіоналізм, згуртованість допомогли здолати негативні обставини для лісового господарства в 2018 році та крок за кроком досягти тих успіхів, які додають оптимізму та сили в подальшій роботі.
Разом з тим, на початку нового року вже е тривожні тенденції: залишки непроданої сировини у багатьох підприємствах галузі збільшуються, тому що ціна, як кажуть переробники, для них зависока.
Слід дотримуватись виваженої, консолідованої цінової політики. А зниження вартості сировини може бути виправдане тоді, коли вона пройшла аукціони та через ринкові механізми, — вважає голова Держлісагентства.
Наступний виклик ддя галузі — перехід на європейські стандарти. Були організовані навчання працівників галузі стосовно згаданих завдань. Процес переходу складний, але — зворотного шляху не буде.
Володимир Бондар звернув увагу також на таку тенденцію: в минулому році відбулося суттєве зростання заготовленої як за обсягом, так і за площею продукції по Київській, Волинській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській областях. Деякі з них дійшли до показників ресурсних регіонів. Здавалось, позитивна тенденція, але чому зріс тільки цей показник, а інші — ні? Це потребує серйозного аналізу, керівники названих управлінь повинні надати обгрунтовані та виважені пояснення.
Про здобутки та проблеми галузі доповіла начальник управління стратегії та економічного розвитку Держлісагентства Вероніка Мауер.
Минулий рік був складним, внаслідок ситуації, яка склалась із бюджетним фінансуванням, що не дозволило галузі в повному обсязі.
0 коммент.:
Дописати коментар