17 червня 2019
Мед з волинських лісів
Волинські лісівники результативно працюють над розвитком медової справи. Напрямок побічного користування, тобто переробка недеревних ресурсів лісу, справедливо набуває особливого значення.
У лісництвах працюють пасічники, які професійно доглядають за бджолами, – інформує Волинське ОУЛМГ.
Адже кількість – не основний показник, головне – результат на виході та якість продукту.
У Губинському лісництві ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ще минулого року було 40 бджолосімей, цьогоріч їх понад 60. Майструють іще вулики, будуть запускати нові рої.
Петро Кузюк, бджоляр Губинського лісництва, розповідає, що лісовий мед є особливо корисним та цілющим, адже у лісі немає хімії, як на полях.
Ця пасіка – одна з найбільших у Володимир-Волинському лісгоспі, лише звідси планують зібрати вісімсот кілограмів меду.
Микола Іваницький, провідний інженер ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», зазначає, що загалом по підприємству нині налічується сто бджолосімей.
Якщо говорити про потужності лісгоспів області, то збудовано вже понад 1500 вуликів. Робота триває.
Загалом у лісогосподарських підприємствах Волині минулого року зібрали більше 5-ти тонн солодкого смаколика. Цього року лісівники сподіваються на значно більший урожай. Мед, зібраний у лісових пасіках, традиційно пакуватиметься в банки на консервних цехах і продаватиметься у спеціалізованих лісівничих крамничках при дорозі та безпосередньо в лісництвах. Як і перероблені лісові ягоди, березовий сік та грибочки.
Наш кор.
Фото прес-служби Волинського ОУЛМГ.
0 коммент.:
Дописати коментар