19 липня 2019
Світ втрачає природні ресурси і програє боротьбу з голодом
Виконання більшості Цілей сталого розвитку – 2030 стосовно боротьби з голодом, забезпечення продовольством і якості харчування, під загрозою. Про це йдеться в опублікованій доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації (FАО), в якій проаналізовано дані за 234 країнами.
Зокрема, показники раціонального використання природних ресурсів і викорінення голоду погіршуються. Показники голоду на планеті зростають третій рік поспіль і повертаються до рівня 2010-2011 років. Понад 820 млн людей по всьому світу все ще голодують сьогодні.
Агро
Дрібні аграрні виробники – тобто більшість фермерів у багатьох країнах, що розвиваються, – стикаються з такими проблемами, як доступ до ресурсів і послуг. Їхні доходи систематично є нижчими за економічні показники великих агровиробників.
Серед негативних новин також – коливання цін на продовольство в багатьох країнах, що розвиваються, виснаження морських рибних запасів і загроза зникнення місцевих порід худоби в 70 країнах. Нині в світі 1940 з 7155 місцевих порід худоби – тобто порід, що зустрічаються тільки в одній країні, – перебувають під загрозою зникнення. Наприклад, рогата худоба Фогера в Ефіопії або кози Гембронг на Балі. У середньому 60% видів худоби знаходяться під загрозою зникнення.
Водні ресурси
Також автори доповіді б’ють на сполох з приводу стану водних ресурсів. Дефіцит водних ресурсів зачіпає країни на всіх континентах. Утім більшість країн, в яких відзначається високий рівень дефіциту води з 2000 року, знаходяться в Північній Африці, Західній Азії, Центральної та Південної Азії.
Надмірний вилов
Сьогодні третина морських рибних запасів світу виснажена. Тільки близько 30% країн як і раніше мають низький або середній показник реалізації ключових міжнародних інструментів боротьбі з незаконним, нерегульованим промислом. Тільки близько 20% країн мають низький або середній показник реалізації ключових інструментів, що сприяють доступу дрібних рибалок до виробничих ресурсів , послуг і ринків.
Ліси
Експерти FАО також нагадують, що з 2000 по 2015 рік втрачено великі території лісових насаджень внаслідок вирубки лісів під сільськогосподарські угіддя. Велика частина втрат припадає на тропіки Латинської Америки, Африки на південь від Сахари і Південно-Східної Азії. Хоча за останні п’ять років темпи скорочення лісового покриву в світі сповільнилися, а колишні втрати були частково компенсовані збільшенням площі лісових насаджень в Азії, Північній Америці й Європі.
Рослинництво
Є й хороші новини. На кінець 2018 року глобальні запаси генетичних матеріалів рослин зберігалися в генних банках у 99 країнах і 17 регіональних і міжнародних центрах. Загалом налічувалося 5,3 млн зразків – майже на 3% більше, ніж роком раніше. Утім, зусиль для забезпечення різноманіття сільськогосподарських культур недостатньо.
У доповіді наведено ряд рекомендацій, спрямованих на поліпшення ситуації. FАО пропонує сприяти зростанню продуктивності дрібних виробників, які відіграють важливу роль у скороченні масштабів голоду і боротьби з бідністю, а також підвищувати ефективність користування водою, в тому числі – скорочувати витрати в муніципальних розподільчих мережах. До того ж, обов’язково переглянути управління рибними ресурсами. Наприклад, поновлення виснажених запасів може призвести до збільшення виробництва рибної продукції на 16,5 млн тонн щороку, а дохід від риболовства – на $32 млрд на рік.
Ціль 2. Подолання голоду
Ціль 6. Чиста вода і санітарія
Ціль 14. Збереження морських ресурсів
Ціль 15. Збереження екосистем суші
19.07.2019
0 коммент.:
Дописати коментар