18 липня 2019

Усі хвойні насадження в Україні та дубові гаї під загрозою, - екологи

Руді ліси – прямий наслідок стрімких змін клімату. Лісівники кажуть, що під загрозою усі хвойні насадження в Україні та дубові гаї.


Фото: Facebook / Українська Кліматична Мережа

Величезні зони ураження в Карпатах та на Поліссі. Немає жодного лісгоспу, де б не палала «біологічна пожежа», як її називають лісники, повідомляє Українська Кліматична Мережа на сторінці у Facebook.


Короїд, з яким дерева уживалися тисячоліттями, зараз став геть неконтрольованим. Погодні умови дозволяють йому розмножуватись не два рази, як раніше, а 3-5 за теплий сезон. А через зменшення кількості опадів та пониження рівня ґрунтових вод, у дерева не вистачає соків, щоб «вимити» та знищити шкідника. Але й це ще не все – короїд переносить грибки. Ослаблена рослина не може чинити опір шкіднику та хворобі і вже за місяць здорове дерево перетворюється на труху.

На 1 січня офіційні втрати становили 413 тис. га, це як пів Чернівецької області. Половина цієї площі – сосна, але всихають також ялини та дуби.

На Поліссі , наприклад, уже заражено 15% лісів, а епідемічний поріг становить 6 %. Лісівники кажуть, що з цією проблемою стикаються і в інших країнах, але у нас ситуація одна з найгірших. Темпи локального потепління в Україні на третину вищі, ніж загальносвітові.

18 липня, 2019 - 12:18

0 коммент.:

Дописати коментар