10 липня Охтирський лісгосп Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства зустрічав колег з Турецької Республіки.
«Візит турецьких фахівців на Україну проходить у рамках виконання угоди про співробітництво у галузі лісового господарства між Урядами наших країн», - охарактеризував мету зустрічі начальник відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства Ігор Будзінський.
Нагадаємо, минулоріч у рамках цієї ж угоди Генеральний директорат лісового господарства Туреччини надав державному спеціалізованому лісозахисному підприємстві «Харківлісозахист» сучасне лабораторне обладнання, за допомогою якого були вирощені та випущені у природу мурахожуки, як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів.
Сумщина стала пілотним регіоном у випробуванні цієї біологічної зброї, і перша партія комах-хижаків у липні минулого року була оселена на площі 80 га саме у лісових масивах Охтирського лісгоспу.
То ж тепер турецькі колеги мали дати оцінку досвіду випуску ентомографів у лісові насадження. Разом з представниками Держлісагентства делегацію супроводжували представники ДСЛП «Харківлісозахист» та УкрНДІЛГА.
На Сумщині фахівців Турецької Республіки перший заступник начальника Сумського ОУЛМГ Віталій Ігнатченко ознайомив з географічними та кліматичними особливостями області, структурою управління, специфікою й умовами роботи підприємств та головними економічними показниками у реалізації державної політки ведення лісового господарства.
Особливої цікавості викликали у гостей питання лісовідновлення, проведення комплексу санітарно-оздоровчих заходів, використання лісових ресурсів та фінансування підприємств.
Практична складова зустрічі відбувалась у лісових масивах Хухрянського та Охтирського лісництв, на ділянках лісу, заселених мурахожуком.
З лісопатологічною ситуацією на підприємстві ознайомив головний лісничий Олександр Бугай. Він повідомив, що моніторинг експериментальних ділянок проводиться за допомогою встановлених феромоннихпасток. Вилучений вміст пасток систематично аналізується лісозахисним підприємством, на підставі чого лісгосп отримує відповідні рекомендації.
Результатами роботи лабораторії з вирощення ентомографів та, безпосередньо, лісгоспу турецькі колеги були задоволені. Вони пересвідчились, що на ділянках, де відбулось заселення мурахожука відсоток хворих дерев менший в рази, у порівнянні з іншим ушкодженими верхівковим короїдом ділянками лісу.
Для інформації: У минулому році випуск ентомографа (мурахожука) було проведено у чотирьох підприємствах Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (Охтирському, Конотопському, Кролевецькому та Сумському) на загальній площі 210 га. Кожен гектар обробленої таким чином площі лісу коштував лісгоспам по 1 тис. гривень. Для проведення моніторингу верхівкового короїда було встановлено 123 феромонні пастки.
Прес-служба Сумського ОУЛМГ
Нагадаємо, нещодавно відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Соснові ліси: сучасний стан, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення», організаторами якої є Національні академії наук України та Білорусі. Про її напрацювання можна прочитати ТУТ
11.07.2019
0 коммент.:
Дописати коментар