01 вересня 2019

Україна в диму. Через звичайні багаття по всій країні згорають гектари лісу та займаються торфовища


ТСН піднялась у повітря, щоби показати масштаби задимлення.

Українці за давньою традицією продовжують після роботи на городах спалювати сухе бадилля, а також підпалюють стерню чи сміття. Пожежники усе це гасять і дружно повторюють - відкритий вогонь може призвести до великої біди. Кореспондент ТСНпіднявся у повітря, щоб подивитися згори, як горить в Україні.

Житомирська траса. Горить ліворуч, димить праворуч. Люди палять суху траву та сміття. Масштаб задимлення краще видно згори. Тому знімальна група ТСН готує до польоту двомісний літак.

За кілька хвилин перед нами Житомир, стовп диму видніється на східному передмісті. Хтось підпалив суху траву, вогонь дістався до смітника. На півдні одразу дві пожежі - люди палять бадилля на городі і щось догорає у ярку. На одну з таких пожеж виїжджаємо вже автомобілем. Горить майже гектар. За 5 хвилин з міста приїжджають пожежники. Добре, що вчасно помітили, зауважують пожежники.

"Могло піти далі в поле, і це могло б ускладнити гасіння пожежі. З одного боку там суха стерня, сіно, яке люди зібрали і з іншого боку - поле соняшників", - каже рятувальник.

Останніми тижнями тільки й виїжджають, що на гасіння трави, кажуть вогнеборці.

На Київщині тільки за минулу добу гасили 50 подібних пожеж. Найбільша проблема - від такого вогню займаються торфовища, які гасити дуже важко, кажуть пожежники.

Відео Україна в диму: попри небезпеку і застереження, українці продовжують палити суху траву



Українці за старою традицією продовжують після роботи на городах спалювати сухе бадилля, а також підпалюють стерню чи сміття. Пожежники усе це гасять і дружно повторюють - відкритий вогонь може призвести до великої біди. Екологи з ними заодно: кажуть, так робити не можна.


"Тільки сьогодні в 5-ти районах області проводиться гасіння торфовищ - Іванківський, Броварський, Вишгородський район, Ірпінська зона", - повідомила речниця управління ДСНС Київщини Вікторія Рубан.

Рятувальники просто благають не підпалювати нічого, особливо у вітряну погоду. Вогонь миттєво з маленького багаття перетворюється на пожежу, а потім ще й мандрує полями. Але багато селян так не вважають, бо їхні батьки палили, і діди палили, і сьогодні Україна у густому диму. Він зникне, коли підуть рясні осінні дощі.

Кореспонденти ТСН Олександр Загородний та Оксана Муляр

0 коммент.:

Дописати коментар