Сьогодні втретє відбувся фестиваль "Пізнай ліс!"
Флора та фауна заполонила Фонтанну площу Центрального парку культури і відпочинку. Тут лісівники Вінниччини зібрали містян на третій обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!». Познайомилась із життям подільського лісу і кореспондентка Vlasno.info.
На площі свої локації розгорнули 11 держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Лісівники та їх вихованці радо розповідали гостям свята про особливості їх господарства, знайомили з лісовою культурою та продукцією побічного користування, пригощали лісовими смаколиками.
– Фестиваль зазвичай проводимо напередодні професійних свят. Цього разу – до Дня працівника лісу, який буде 15 вересня. Захід відбувається, щоб провести просвітницьку роботу серед населення. Адже багато людей думає, що ліс росте сам. Хоча насправді до нього прикладається щоденна кропітка праця професіоналів та науковців. Ліс, як дитина, потребує догляду. Сьогодні вінничан інформують діти – вихованці лісництв. Таким чином, ми впливаємо на молодь та популяризуємо знання про ліс, – розповів начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар.
Прогулюючись площею вінничани мали можливість побачити лісові культури, які вирощує те чи інше лісове господарство. А тваринний світ був представлений не тільки макетами лісових звірів, а й справжніми птахами – павичами, перепілками та фазанами.
– Нам дуже подобається фестиваль. Нарешті ми можемо дізнатись, як ліс росте, як його садять. Тепер ми розуміємо, що ліс не тільки ріжуть, а й доглядають. Це дуже велика праця. Найбільше нам сподобалось Вінницьке лісове господарство. Також чудово, що участь у заході взяли діти. Вони старались для нас, тому ми купували якнайбільше смаколиків. Наступного року також прийдемо, – розповіла вінничанка Людмила.
Окрім смаколиків, виготовлених учнями лісгоспів, вінничан пригощали малиновою настоянкою, медом та чаєм із самоварів.
– У нас проводиться трудове суперництво. Сьогодні усі колективи приймають посильну участь. І навіть, якщо якийсь лісгосп має меншу кількість експонатів, я впевнений, що його працівники вклали в нього всі сили і душу. Адже на локаціях присутні шкільні лісничі – майбутнє нашого лісу. Вони є прикладом для інших, адже не займаються дурницями, а гарною благородною справою, – зазначив Анатолій Бондар.
За словами головної лісничої Тульчинського лісомисливського господарства Галини Петрівни, лісівники виїжджають на визначену ділянку лісу та вимірюють площу, на якій повинні виконуватись роботи. Це дає змогу не зрізати інші дерева та підтвердити, що вирубка відбулась правомірно. Крім цього, щороку засаджують 124 гектара лісових культур. Тобто, ділянку, на якій зрізали дерева, обов'язково засаджують.
– Сьогодні ми розповідаємо людям, що не просто вирубуємо ліс. Окрім приладу, який вимірює площу, у нас є лазерний прилад, який називається "Дальномір-висотомір". Він вимірює висоту та діаметр дерева, – розповів майстер Тульчинського лісомисливського господарства Вадим. – Також, у нас розвинене мисливське господарство, маємо два вольєра, у яких вирощуємо кабанів та зайців. У майбутньому плануємо третій вольєр – для фазанів. Тварин розводимо, а потім випускаємо на природу. Також вирощуємо декоративні рослини, які висаджують на присадибних ділянках.
Гості свята переконались, що наші лісівники – талановиті люди. Адже на локаціях були представлені різноманітні вироби з дерева та картини.
– На нашій локації представлена лікарська сировина, насіння, мед, гриби, і все те, що пов'язане з нашим господарством. Від насіння до деревини. У нас природо-заповідний фонд. Тобто, ми займаємось тим, що зберігаємо ліс. У нас немає суцільної рубки, а лише санітарні вибіркові рубки. Ми також створюємо плантації новорічних дерев для потреб населення. Полювання у нас заборонене тому ми не боремось з хижаком – вовком, а лише спостерігаємо, аналізуємо та знизуємо плечима, – жартома розповідає інженер лісогосподарства Чечельницького державного підприємства Станіслав Снігур.
В рамках фестивалю учнів та педагогів лісництв нагородили подарунками та подяками. Кращі працівники лісгоспів отримали почесні грамоти.
Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства зазначив, що від попередніх двох фестивалів «Пізнай ліс!» був чудовий ефект. Люди були в захваті, оскільки їм передали знання про ліс. Тому фестиваль проводитимуть і надалі.
МАРІЯ МАЛІНОВСЬКА
Фото: Марія Маліновська
http://vlasno.info/kultura/6/festivali/item/31711-lis-iak-dytyna-potrebuie-dohliadu
0 коммент.:
Дописати коментар