04 січня 2020

Через аномальне тепло прокинувся бобер і валить дерева посеред Києва

До 2009 року в парку “Перемога” проживали двоє бобрів, але до цього часу тут залишився один – бобер-одинак.
“Щороку тварина навесні і восени, в сезон активної заготівлі деревини, починає псувати дерева. Бобер валить три-чотири дерева і точить тільки верби. З одного боку – це проблема, але з іншого – це природний процес, і ми вважаємо, що боротися з бобром не варто. Якщо він так довго живе в нашому парку – значить, вода в озері дуже чиста, в болоті він би не жив. Я б більше хвилювався за самого бобра, ніж за дерева, адже верба може рости і на корі. До того ж, ми регулярно засаджуємо берега водойми вербами, і вони дуже швидко ростуть”, – пояснює сайту Сьогодні” Євген Ковшун, директор КП УЗН Дніпровського району.
Фото: Ярослав Дебелий

Мешканці довколишніх будинків пропонували підгодовувати бобра і спеціально для нього ламати гілки верби, викладаючи їх біля його норки на березі.
“Ми намагалися “підгодовувати” нашого бобра, але він не хоче гризти зламані гілки. Йому більше подобаються свіжі дерева, які ростуть. Та й нірок у нього дуже багато на березі озера. Ми ж розуміємо, що бобру потрібно точити зуби – природа у нього така, інстинкт. А зуби у нього дуже потужні. Він навіть може перекусити металеву сітку, якою ми обмотуємо деякі великі верби в парку. Якщо товщина сітки тонше 9 міліметрів – він з легкістю її перекушує. До речі, наш бобер не чіпає дерева, які обмотані сіткою, шукає ті, які без неї”, – додає Ковшун.
Бобер вже став визначною пам’яткою парку. Його часто бачать кияни під час прогулянок. Він не лякається собак, та й вони його не чіпають. Влітку, він навіть демонстративно плаває по озеру у всіх на очах. Хоча є люди, які пропонували зловити бобра і переселити в іншу водойму або навіть убити з рушниці.
“Пропонувати таке можуть тільки безглузді або жорстокі люди. Ми не маємо наміру знищувати бобра або боротися з ним – оскільки це означає боротися з природою. Йому подобається в парку, і це круто! Адже якби йому не подобалося в озері, він би давно пішов звідси. Там досить труб, по яких бобер може піти до Дніпра чи іншої водойми, але він не йде. Переселяти бобра насильно – теж безглуздо, оскільки він може не пережити такого стресу. Тому наше завдання опікати бобра і охороняти його від тих, хто хоче від нього позбудеться”, – додає Ковшун.
Джерело: Сьогодні
http://zora-irpin.info/cherez-anomalne-teplo-prokinuvsya-bober-i-valit-dereva-posered-kiyeva/

0 коммент.:

Дописати коментар