23 січня 2020

УЖАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК – УНІКАЛЬНИЙ ПРИРОДНО- ЗАПОВІДНИЙ КОМПЛЕКС🌳


🌲🐇 Ужанський національний природний парк, що на Закарпатті, - унікальний природно-заповідний комплекс, який приваблює відвідувачів як з України, так і з усього світу. Неповторному природному заповіднику 20 років.

🦔🌳Парк, загальна площа якого становить понад 40 тисяч га, входить до списку всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Тут розташовані близько десяти вершин Карпат висотою понад 1000 метрів над рівнем моря та гора Кремінець, на вершині якої сходяться кордони трьох держав: України, Польщі та Словаччини. Південно-східні схили гори лежать на території України, північні схили — на території Польщі, південно-західні — у Словаччині.


Територією парку🌳🌲 пролягає близько 30 туристичних маршрутів з пам'ятками народного зодчества XVII-XVIII століть - унікальними дерев’яними храмами, фортифікаційними спорудами часів Першої світової війни, курортами з мінеральною водою та австро–угорськими залізничними мостами і тунелями.

🦌🐁У межах заповідника налічуюється 94 видів тварин, занесених до Червоної книги України, з них 32 види ссавців, 13 видів птахів 2 плазунів, 5 земноводних 6 видів риб; 4 видів тварин включено до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (IUCN);11 видів занесено до додатку 2 Бернської конвенції, тисячі гектарів букових пралісів, а також два найстаріші українські дуби, що навіть мають імена – дуб – Чемпіон і Дідо – дуб.

🌳🌲На території Ужанського національного природного парку розташоване наймістичніше місце в Україні - урочище «Чорні млаки», - місце падіння найбільшого метеорита в Європі🌏.

Одним словом, туристам тут є, на що подивитись. Окрім відпочинку в райському куточку української землі, перебування серед дивовижної та мальовничої природи Закарпаття, тут можна насолоджуватися співом птахів, спостерігати за життям тварин, подорожувати найкрасивішою серпантинною магістраллю України.

❗️Проте цінність парку нівелюється кожного дня: зафіксовані незаконні вирубки лісу та нехтуються ліміти вирубування дерев. З 2016 по 2018 рік, коли директором парку був Віктор Биркович, Державною екологічною інспекцією України проведено три планові та шість позапланових перевірок, у результаті яких зафіксовано низку порушень на загальну суму 2 мільйони 319 тисяч 630 гривень збитків. Вирубки системні – лише впродовж 2017-2018 років за фактами порушення чинного законодавства працівниками Ужанського національного природного парку внесено до ЄРДР та розслідується правоохоронними органами сім кримінальних проваджень. Окрім цього, у парку були зафіксовані факти побиття екоактивістів, за якими також відкрито кримінальне провадження.




0 коммент.:

Дописати коментар