Уряд обговорює з Європейським Союзом зняття мораторію на експорт лісу-кругляку та створення ефективного ринку в сфері вирубки лісів та деревообробки.
Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”.
“У нас в уряді зараз є пріоритетною тема створення ефективних ринків з однаковими правилами гри там, де не було ринків взагалі, або де ринки існували, але з не рівними правилами. І сфера вирубки і деревообробки – це одна з таких сфер. Ми цим займаємося. Обговорюємо з ЄС, як рухатися далі... Мораторій був запроваджений як тимчасовий захід до моменту вироблення ефективної політики в цій сфері”, - сказав Кулєба.
Він заявив, що особисто виступає проти мораторію на ліс-кругляк, і взагалі мораторію на якісь експортні операції з Євросоюзом.
“У нас, взагалі, будь-який мораторій – це джерело тіньової економіки. Тому стратегічна мета – відмовитися від мораторію. Але зробити це можна буде тоді, коли в Україні діятиме ефективна економічна політика в цій сфері”, - зазначив віцепрем’єр-міністр.Читайте також: У Житомирі презентували проєкт «Ліс у смартфоні»
За його словами, наразі уряд намагається деполітизувати цей процес і знайти ефективні економічні рішення, які рівномірно захищатимуть як інтереси Євросоюзу, так і інтереси України.
02.01.2020 18:13
***
Карпати рубатимуть й надалі – високопоставлений “слуга народу” виступив проти мораторію на експорт лісу-кругляка
Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба виступає проти мораторію на експорт необробленої деревини.Як повідомляє “Європейська правда”, про це він розповів у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.
“Я особисто проти мораторію на ліс-кругляк і взагалі мораторію на будь-які експортні операції з ЄС. Але так сталося, що протягом років у нас в ряді сфер економіки і політики домінувала або корупція, або тупість. Тому я виступаю за мораторій на “тупняк”, а не кругляк”, – сказав Кулеба.
Він зазначив, що мораторій був введений як тимчасовий захід до моменту вироблення ефективної політики в цій сфері, але цей процес затягнувся.
“У нас в уряді зараз є пріоритетною тема створення ефективних ринків з однаковими правилами гри там, де не було ринків взагалі, або де ринки існували, але з нерівними правилами. І сфера вирубки і деревообробки – це одна з таких сфер. Ми цим займаємося . Обговорюємо з ЄС, як рухатися далі”, – підкреслив віцепрем’єр.
“У нас взагалі будь мораторій – це джерело тіньової економіки. Тому стратегічна мета – відмовитися від мораторію. Але зробити це можна буде тоді, коли в Україні буде діяти ефективна економічна політика в цій сфері”, – додав він,
Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді.
ЄС 16 січня 2019 року попросив про проведення консультацій з Україною в рамках Угоди про асоціацію з питання мораторію на експорт необробленої деревини. Консультації за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС є першим кроком у вирішенні спорів.
03/01/2020
0 коммент.:
Дописати коментар