Епідемія, коронавірус, обмеження пересування, закриті кордони… Проте життя триває, а весна не чекає, і в лісах Черкащини вже настав пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників. Попри усі випробування, які відчуває сьогодні лісова галузь, які стоять перед країною та кожним з нас в умовах карантину, ліси Черкащини – під надійною опікою, а працівники державної лісової охорони у повному обсязі виконують свої посадові обов’язки.
Коли йдеться про охорону лісів від пожеж – не може бути віддаленого режиму роботи. Страшну вогняну стихію, яка за хвилини може знищити десятки гектарів лісу, можуть зупинити лише працівники, які безпосередньо перебувають у зоні лиха і можуть вчасно виявити, локалізувати і загасити лісову пожежу.
Наразі встановлено чергування відповідальних осіб в управлінні, лісгоспах, лісництвах, лісових пожежних станціях, здійснюється патрулювання державної лісової охорони в лісових обходах, налагоджена взаємодія з підрозділами управління ДСНС в Черкаській області щодо охорони лісів від пожеж.
Тому у цей непростий час лісівники звертаються до усіх громадян з наполегливим проханням: відмовтеся від випалювання сільськогосподарських угідь, сухої трави, очеретів. Такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо. Безпечне поводження з вогнем під час перебування на природі – це ще один найкращий спосіб запобігти лісовій пожежі.
Станом на сьогодні у лісах державного лісового фонду вже сталося 5 низових лісових пожеж на загальній площі 0,75 га. Причина пожеж – людський фактор та необережне поводження з вогнем.
Тож звертаємося до жителів Черкаської області! Поважайте працю лісівників та бережіть ліс, любіть довкілля, у якому проживаєте. Будьте обережні з вогнем та дотримуйтесь Правил пожежної безпеки у лісах України.
Довідково: для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 50 мотопомп, 17 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ, ГАЗ, Форд та іншій пристосованій техніці), 257 ранцевих вогнегасників. В лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Функціонують 14 телевізійних систем відеоспостереження та 5 квадрокоптерів.
Про це інформують в управлінні лісового та мисливського господарства.
0 коммент.:
Дописати коментар