24 березня 2020

Лісівники Вінниччини вже три десятиліття створюють посухостійкі насадження



Для аграріїв «золотим» є правило «Весняний день рік годує». А лісівники впродовж весняної лісокультурної кампанії закладають ділянки, які доглядатимуть не один рік і не одне десятиліття. За рік ці молоді насадження, звісно, не дадуть урожаю. А через сто років майбутні покоління українців матимуть ліс. Так, як маємо його ми завдяки відповідальній праці старшого покоління лісівників.

От і в Могилів-Подільському лісгоспі крім золотих рук невтомних лісівників головне багатство – прекрасні ліси. Сьогодні лісгосп має різновікові насадження, адже лісівники щороку відновлюють ліси на місцях минулорічних суцільних зрубів. Зразковим прикладом виконання великих обсягів заліснення лісових ділянок є каскад лісових культур в урочищі Степок, що знаходиться у Моївському лісництві. Тут на площі 147 га ростуть молоді лісові культури віком від одного до двадцяти років. Тут посаджені у більшості культури дуба звичайного із введенням горіха чорного, модрини європейської. Є кілька ділянок з головною породою горіхом чорним.

Так лісівники не просто відновлюють лісові ділянки, а й створюють високопродуктивні біологічно стійкі лісові насадження. Тут зростає дуб – традиційна для подільських дібров порода з цінною деревиною, а ще такі інтродуценти як горіх чорний, який уже десятиліттями культивують вінницькі лісівники, модрина, яку активно вводять у склад лісових насаджень. Це більш посухостійкі лісові породи, які мають цінну деревину. Але ліс не росте сам по собі. Тому мало його посадити – лісівники щороку відповідно до технологічних вимог проводять відповідні догляди за молодими культурами, ручні та механізовані. А у подальшому – рубки догляду. Це дає змогу отримати відмінні результати.

http://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/25320-lisivnyky-vinnychchyny-vzhe-try-desiatylittia-stvoriuiut-posukhostiiki-nasadzhennia

0 коммент.:

Дописати коментар