Я очолив Держлісагентство в останній робочий день 2019. Однак, виконуючи вимоги законодавства, сьогодні прозвітував перед громадськістю про діяльність відомства за минулій рік.
Це фактично той стан галузі, який ми отримали у спадок.
Зараз хочу зупинитися на питанні фінансово-економічної складової та ефективності роботи держпідприємств.
У минулому році рентабельність підприємств галузі зменшилась у порівняння з 2018 роком з 2,8% до 1,9%, а це найнижчий показник за останні п’ять років!
132 підприємства мають рентабельність менше 1%, серед яких 33 підприємств південно-східного регіону, 13 підприємств Житомирської області, 12 підприємств Волинської, 10 підприємств Чернігівської та 9 підприємств Рівненської.
Окрім того, 5 підприємств отримали збиток у загальній сумі 1,9 млн гривень.Щодо керівників цих підприємств ми прийняли відповідні кадрові рішення.
Коефіцієнт співвідношення кредиторської і дебіторської заборгованості на кінець 2019 року становив 3,4 проти 4,6 на його початку.
Ріст кредиторської заборгованості обумовлений постійним зростанням цін і тарифів на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, залізничні перевезення та інші товари і послуги, які закуповують підприємства для здійснення виробничо-господарської діяльності.
Ріст дебіторської заборгованості у 2019 році відбувся у 70% підприємств. Слід зазначити, що найбільше її зростання відбулося в І кварталі звітного року – на 42% і викликане воно було значним падінням ринку деревини в Україні, що знизило платоспроможність вітчизняних деревообробних підприємств, які є основними покупцями деревини у лісогосподарських підприємств.
Ріст дебіторської заборгованості протягом трьох останніх кварталів 2019 року, який не супроводжувався зростанням обсягів реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємств, допустили два державні лісогосподарські підприємства Житомирщини, п’ять лісгоспів Закарпаття, один лісгосп Київщини, три лісгоспи Львівщини, три лісгоспи Харківської області.
Для мене як керівника, який несе відповідальність за фінансову і бюджету дисципліну, неприпустимо здійснення будь-яких зловживань та дій, що направлені на погіршення фінансових показників держпідприємств.
Такі службові особи повинні і вже несуть відповідальність. Цього року вже звільнено скандально відомих директорів державних лісогосподарських підприємств Харківської, Житомирської та Закарпатської областей.
📍 Публічний звіт
Заблоцький про ліс, [05.03.20 21:10]
https://t.me/uaforest/29
06 березня 2020
ГОЛОВНА »
ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО
» Андрій Заблоцький про ліс на Telegram - 5 березня 2020 року
0 коммент.:
Дописати коментар