ПІД ВИГЛЯДОМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

влада обвалила лісову галузь в Україні

ЛІС І РЕФОРМУВАННЯ

Державні ліси мають покривати свої видатки з власних доходів

Орест ФУРДИЧКО

Таємниці реформування "лісових відносин" в Україні

РЕФОРМАЦІЯ, ДЕГРАДАЦІЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ?

Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

ЧИНОВНИКИ ПРОТИ ЛІСІВНИКІВ

Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

31 березня 2017

СПАЛЮВАТИ ЗАЛИШКИ РОСЛИННОСТІ – ЗАБОРОНЕНО!



Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить із-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть,завдається шкода лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарський угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Додаткова проблема також полягає ще й у тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета у повітря вивільнюється десятки хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Відповідно, підпали є особливо небезпечними для здоров’я дітей, а також для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Відповідно до Правил благоустрою території міста Хмільника ЗАБОРОНЕНО спалювати листя, свіжозрізане гілля, рослинні залишки городини в межах усієї території міста.

Такі дії призводять до порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 152 КУпАП) 340-1360 грн.

Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами міської ради закликає не спалювати суху рослинність та сміття, а також бути обережними при поводженні з вогнем у лісі!

Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та зв’язків з правоохоронними органами міської ради

Чим далі в ліс, тим менше дерев: на Вінниччині контролювати вирубку насаджень можна буде онлайн


Допомогти вирішити проблему вирубки лісів вирішила команда фахівців із різних куточків України та розробила стартап – eлектронний інструмент візуалізації даних про використання земель Znaideno. Впроваджувати його почнуть у Вінницькій області.

Розробники проекту – київська команда, але в проекті задіяні люди з різних регіонів, в тому числі і з Вінниці. У нас вже є наукове підґрунтя для цього проекту, велика кількість пророблених даних. Ми займаємося цим не перший рік. Ці люди, які працюють з нами, знають не на теорії, що таке 3D-геодезія, ортофотоплан, високоточні супутникові дані чи векторизація полів. І тому вирішили, що можемо допомогти громаді контролювати ситуацію із використанням земель не лише у питанні вирубки лісів, а й, до прикладу, спростити роботу аграріїв щоб наглядати за посівами. Всі ці речі моніторяться за допомогою супутникових знімків, – розповів журналісту VежА проектний менеджер Znaideno Вадим Остапенко.



За його словами, почати тестувати роботу інструменту плаують на прикладі семи селищних рад Немирівського району.
Як був замислений проект Znaideno? Коли почалася його реалізація?

Під час своєї професійної діяльності нам доводилось опрацьовувати колосальні об’єми геопросторової інформації. Аналізуючи дані, неможливо було не помітити неймовірні зменшення біомаси лісу. Досліджуючи стан рослин, оцінюючи культури на полях, почали помічати порушення земельних меж, оранку балок, пасовищ та багато інших негативних змін земного покриву. Ми використовували отримані дані в наукових працях, своїх блогах, але не могли знайти практичного застосування. Акумулятором наших зусиль стала програма EGAP Challenge Vinnytsia, ми вирішили презентувати свій проект в розрізі системи моніторингу стану природних ресурсів. Пройшовши перший етап в кінці грудня ми приступили до активних дій.

Хто може користуватися цим інструментом та яка його фінансова складова?

– Проект спрямований на створення інструменту громадського, журналістського та державного контролю за станом природних надбань України. Наша мета зберегти природні ресурси та допомагати карати винних. Також велику увагу ми приділяємо проблемі боротьби з корупцією. На даний момент основне фінансування ми отримуємо з програми EGAP, активно шукаємо можливих спонсорів. Ми не продаємо проект, але просто шукаємо фінансової підтримки.




Подібний проект буде цікавий членам новоутворених місцевих громад, відповідним контролюючим органам, журналістам та активістам профільних громадських організацій. Зацікавленим категоріям буде наданий доступ, але при умові їх активної участі в житті проекту. Ми зацікавлені в продуктивній співпраці в боротьбі з правопорушниками, браконьєрами та корупціонерами. Завжди раді співпрацювати, та вести конструктивні діалоги.
Чому розпочато саме із Немирівського району та які подальші плани проекту?

– Ми розпочали з Немирівського району, тому що мер міста, місцевий землевпорядник проявили неабияку зацікавленість і лояльність до проекту та всіляко сприяють нашій діяльності. Ми просто не могли відмовити! Плани у нас дійсно досить масштабні – плануємо запустити пілотні проекти ще в декількох областях України. У найближчому часі ми плануємо допомогти проекту отримати дані, необхідні для розвитку сервісу, від місцевої ради, а також дані від Міністерство аграрної політики та продовольства України.



За словами Вадима Остапенка, наприкінці квітня на базі центру інновацій та підприємництва iHUB Vinnytsia відбудеться презентація перших результатів Znaideno. Результатом роботи може стати участь у фіналі проекту EGAP Challenge. Тим проектам, які пройдуть київський етап, нададуть фінансову та матеріально-технічну підтримку для впровадження своїх ідей. Переможці отримують 50-250 тисяч гривень призових на подальший розвиток своїх стартапів. Загальний призовий фонд проекту – 2 мільйони гривень на всі ідеї.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування, Фонду Східна Європа, Фонду Innovabridge та інших партнерів у рамках реалізації програми EGAP. Фінансується Швейцарською конфедерацією та реалізується за підтримки Прем’єр-міністра України. Проект спрямований на розробку та впровадження інноваційних сервісів у сфері електронної демократії: від сервісів для громадян та бізнесу до засобів протидії корупції та підвищення прозорості органів влади.
Фото зі сторінки Znaideno у Фейсбук
Віталія Мазур, 30 Березня 2017

Визначився переможець на посаду головного лісівника Прикарпаття

Сьогодні в Києві відбувся конкурс на заміщення вакантної посади начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.



Заявки на участь у конкурсі на посаду головного лісівника Прикарпаття подали 5 кандидатів:

- Осташук Руслан Васильович - директор ДП "Надвірнянське лісове господарство" Івано-Франківського ОУЛМГ

- Мочерняк Роман Михайлович - заст.директора департаменту-начальник управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудуваня та архітектури Івано-Франківської ОДА

- Олійник Роман Романович - перший заступник начальника Івано-Франківського ОУЛМГ

- Берец Володимир Антонович - радник голови Хустської районної ради Закарпатської області

- Синьогуб Василь Миколайович - безробітний.

Але Володимир Берец і Василь Синьогуб – на конкурс не з’явилися.

За результатами конкурсу переміг Руслан Осташук. Він набрав 13,99 балів.



Читайте також:

- На Прикарпатті прокурора звільнили через публікації в Facebook (Документ)
- Шестеро кандидатів з Прикарпаття пройшли до наступного етапу конкурсу до Верховного суду
- E-декларація заступника очільника Прикарпаття Крецула: продав житловий будинок та 3 земельні ділянки

31 Березня 2017, 18:34
http://paralleli.if.ua/news/72624.html

Перечинські школярі посадили свій ліс



29 березня в Перечинському лісгоспі лісівники посадили ліс в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». У Турянському лісництві, квартал 20 виділ 22 на ділянці площею 1,7 га лісівники висадили 8500 саджанців, в тому числі 5100 бука лісового, 1700 клена-явора, 1700 ясена звичайного. До акції долучилися представники влади, зокрема голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, працівники ДП «Перечинський лісгосп», учнівська молодь.

Основний обсяг робіт по посадці виконали працівники лісової охорони та учні шкіл Перечинщини. Співробітники лісового господарства допомогли школярам справою і порадами: до прикладу, підказували, як слід утрамбовувати землю, щоб не утворювалися «повітряні подушки». В цілому ж лісівники старанності учнів залишився задоволеними і кожного не залишили без подарунка. Особливо відзначилися сестри Юлія та Анастасія Пономаренко, Максим Гапак, Марина Корінь, Єгенія Герзанич, Євгенія Магада та Островерх Ярослав, висаджували дерева навіть дітки із садочку Козак Аріна та Симочко Каміла.

Завдяки злагодженій і швидкій роботі менш ніж через годину на окреслених ділянках зарясніли ряди молодих дерев, і вічнозелені культури значно пожвавили весняний пейзаж. Учасники акції висловили спільну надію, що, дерева будуть сильнішими і пустять коріння на новому місці.

Сегодня, 11:13

Уже в цю суботу стартує «сезон тиші» для диких тварин



З 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах)”.

Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на Державну екологічну інспекцію України.

Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.
Відповідно до вимог статей 20, 35 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статей 39, 57, 59, 60 Закону України «Про тваринний світ», із метою посилення державного нагляду (контролю) у період масового розмноження диких тварин, т. в. о. Голови Держекоінспекції України Ігорь Яковлєв підписав доручення, яким на територіальні органи Держекоінспекції покладено відповідні завдання, а саме:

1.1 Розробити та погодити з органами Національної поліції України, територіальними органами Держлісагентства України та Держрибагентством України плани заходів з недопущення підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах).

1.2 Спільно з органами Національної поліції України, територіальними органами Держлісагентства України та Держрибагентством України створити у період з 1 квітня до 15 червня 2017 року оперативні групи із залученням громадськості та представників засобів масової інформації.

1.3. Встановити постійний контроль за недопущенням підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах).

1.4. Проінформувати населення через засоби масової інформації про період масового розмноження диких тварин за період з 1 квітня по 15 червня 2017 року та недопущення підвищеного шуму та неспокою в місцях перебування диких тварин.

30 березня 2017, 17:59

"Свіжа кров" у рівненських лісах



Сайт «ВСЕ» писав про нового керівника ДП «Рівнеліс», який пройшов відбір комісії. Писали ми й про зв’язки нового керівника та події котрі передували його призначенню. Однак натрапив на текст рівненської журналістки Інни Білецької, який стосується нового головного лісничого Рівненщини Віталія Суховича і не може з вами ним не поділитись. Далі – мовою оригіналу…

«Свіжа кров. Співбесіда переможця конкурсу на вакантну посаду начальника Управління лісового господарства в Рівненській області. Цей чоловік очолював Висоцький держлісгосп. Так, то прикордонна смуга, бурштин і печаль. 

– Розкажіть про ваші досягненння.

– Ну досягнення, самі головні досягнення – одружений, маю двох синів. Воооо. Ааа. З досягнень рахую, що я корінний поліщук, народився в Сарнах, починав свій трудовий шлях в Сарненськом держлісгоспі...Є депутат обласної ради. Рівенської. З досягнень рахую, що по-можливості працював і працюю для людей на Дубровичинні, створюючи належні умови для наших працівників...

І так далі по біографії. Свіжа кров в лісовому господарстві. Свіжина (так, мабуть, не етично казати, тому закреслюю). Свіжатіна. 

Я зрозуміла, то ви так жартували в Держлісагенстві, коли про свіжу кров говорили? Ну така собі шутка, скажу я вам. Ви якшо надумаєте, то я вам можу ліс показати, не в доларах, і не карті, а так як є. Зауважте, жодних оцінок, лише аналіз свіжості крові». – написала Інна Білецька на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».


Олексій Кривошеєв
31 бер. 2017

В Геройському лісництві гасили "масштабну лісову пожежу" (фото)



30 березня в Геройському лісництві (Збур’ївське лісомисливське господарство Голопристанського району) відбулися спільні командно-штабні тренування «Організація гасіння масштабної лісової пожежі. Відпрацювання порядку управління силами та засобами, задіяними до гасіння пожежі. Вдосконалення питань організації взаємодії та координації дій».

Керівником тренувань був заступник голови Херсонської облдержадміністрації Вадим Чабан, повідомляє ГУ ДСНС в Херсонській області.

За тактичним задумом у лісовому масиві Геройського лісництва після відпочинку в лісі невстановлених осіб, які покинули вогнище незагашеним, виникла лісова пожежа. У результаті поривчастого вітру вогонь швидко розповсюджується лісовою підстилкою, пожежа є низовою із загрозою переходу у верхову.

Розповсюдженню вогню в лісовому масиві сприяє наявність сухої трави, повалених сухих дерев та хвойної підстилки. В результаті високої (4 класу) пожежної небезпеки, пов’язаної із високою температурою повітря (до +28°С) сильного вітру (до 20-25 м/с) пожежа швидко розповсюджується.

З моменту отримання повідомлення до місця виникнення лісової пожежі направлено відділення 8-ДПРЧ Голопристанського району та 2-а відділення на автоцистернах 21-ДПРЧ Олешківського району.

О 05:00 оголошується збір особового складу за сигналом «ЗБІР-АВАРІЯ» та відбувається розгортання на місці надзвичайної ситуації зведеного загону гасіння лісових пожеж.

На місці надзвичайної ситуації у складі розгорнутого пересувного пункту управління почав роботу штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. Прибуваючі сили та засоби підпорядкованих підрозділів формуються у зведений загін та направляються до розпорядження керівника гасіння лісової пожежі для гасіння пожежі.

Завдання тренувань по перевірці сил і засобів підрозділів ГУ ДСНС у Херсонській області до дій за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею, виконано.




www.0552.ua
Фото: ГУ ДСНС України у Херсонській області
09:09 31.03.2017

Проходження конкурсів на зайняття вакантних посад державних службовців територіальних органів (п'ятниця)

Конкурс на зайняття вакантних посад державних службовців територіальних органів Держлісагентства: начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства; заступника начальника Вінницького ОУЛМГ 

31 березня 2017 року о 10.00
№ п/п
Посада
Прізвище, ім’я, по батькові
1
начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства
Осташук Руслан Васильович
2
Мочерняк Роман Михайлович
3
Олійник Роман Романович
4
Берец Володимир Антонович
5
Синьогуб Василь Миколайович
6
заступник начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства
Колчанов Андрій Володимирович

Прізвище, ім’я, по батькові 1 тур 2 тур 3 тур Разом
відп бали 1.1 1.2 2.1 2.2 3.1 3.2 3.3
Осташук Руслан Васильович 30 1 2 2 1,83 1,83 1,83 1,67 1,83 13,99
Мочерняк Роман Михайлович 25 1 1,33 0,17 1 0,17
Олійник Роман Романович 39 2 1,33 0,5 1 0,33
Берец Володимир Антонович  -  -  -  -  -  -
Синьогуб Василь Миколайович  -  -  -  -   -  -
Колчанов Андрій Володимирович
35
2
2
1,83
  -  -  1,83 1,83 2 11,49














Головним лісівником Прикарпаття стане кандидат, який не зміг пригадати тем своїх наукових праць


01/04/2017 0 27


Конкурсна комісія Держлісагентства рекомендує призначити начальником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука – директора ДП "Надвірнянське лісове господарство".



Конкурс на заміщення вакантної посади головного лісівника області відбувся сьогодні, 31 березня, у Держлісагентстві в Києві. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Як повідомллось, двоє з п’яти кандидатів – Володимир Берец і Василь Синьогуб – на конкурс не з’явилися. Конкурс розпочався з тестових завдань, які виконували Роман Олійник, Руслан Осташук і Роман Мочерняк.


Найкраще тестове завдання виконав Роман Олійник, який відповів на 39 питань з 40 та набрав два бали, інші конкурсанти набрали по 1 балу (Руслан Осташук відповів на 30 запитань, Роман Мочерняк – на 25).

Після тестового завдання претендентам на посаду обласного господарства роздали так звані “ситуативні завдання”, після яких до співбесіди допустили лише Руслана Осташука.

Двічі під час співбесіди Осташук відзначив, що на посаді буде відновлювати “гідність лісівників”.

“Я думаю, нам вдасться показати своє обличчя, спільними силами з обласною радою, з громадськістю ми відновимо гарну гідність лісівника, яку на сьогодні трішки заплямили, бо думають, що лісники тільки злодії, а не хтось інший”, – заявив на співбесіді Осташук.

На запитання, що саме він робитиме після призначення на посаду, Осташук відповів:


“Ну не знаю, краще не обіцяти. Основною метою, як я казав, є відновити обличчя наших лісівників, а решта – кроки будуть зроблені”.

Також директор ДП “Надвірнянського лісового господарства” зазначив, що закінчив аспірантуру і зараз готується до захисту кандидатської роботи. Однак назвати теми наукових статей не зміг. “Я не пам’ятаю”, – зізнався Осташук.

Комісія рекомендувала призначити Руслана Осташука начальником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Довідка:
Руслан Осташук – директор ДП “Надвірнянське лісове господарство” Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства, депутат Івано-Франківської обласної ради від БПП “Солідарність”.

45 років. Одружений, двоє дітей. Закінчив Брянський технологічний інститут за спеціальністю “лісове і садово-паркове господарство”. З 1994 року до теперішнього часу працює у сфері лісового господарства, обіймав посади від майстра, лісничого, начальника різних відділів до теперішньої.

Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі


Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. Із квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах України наступає період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. Особливо вразливі до виникнення пожеж ліси Півдня та Сходу країни.

Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

З початку 2017 року вже зареєстровано 65 лісових пожеж на площі майже 95 га.

Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Нагадуємо, що громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов'язані:

– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Також, у Держлісагентстві працюють телефонні лінії, на які громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах. Номери цих телефонів - (044) 235-56-20, 226-32-53, 0-800-604-473. Також гарячі лінії працюють в обласних управліннях лісомисливського господарства.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:
  • порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб - від 255 грн до 850 гривень.
  • знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.
  • самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1 190 грн до 1 700 гривень. 
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня місяця включно.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

31.03.2017

З Івано-Франківська до Естонії незаконно вивозять ліс-кругляк


На залізничному вокзалі Івано-Франківська стоять навантажені лісом-кругляком вагони, призначені для відправки за кордон.

За словами кореспондента ІНФОРМАТОРа, на вагонах з лісом надпис – Таллінн, Естонія.

Фото зроблені сьогодні, 31 березня.



Наразі в Україні продовжує діяти мораторій на вивезення необробленого лісу закордон.

У квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким тимчасово заборонила експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді, з 1 листопада 2015 року вето почало поширюватись на деревні породи, окрім сосни, а з 1 січня 2017 року – стосується і цієї хвойної породи.

Опубліковано: 31.03.2017 12:41

Эстония выделит на реализацию проектов по экологии 7,2 млн евро



Фонд "Центр инвестирования в окружающую среду" (KIK) выделил 7,2 млн евро на поддержку экологических проектов. Деньги получат частные владельцы леса, проекты, связанные с защитой животных, подселение угря во внутренние водоемы.

"Мы решили поддержать частных владельцев леса и совместную деятельность частного лесного хозяйства суммой в 1,6 млн евро, поскольку хотим способствовать тому, чтобы владельцы леса принадлежали к лесным ассоциациям. Действуя сообща, можно найти наилучшее решение проблем, с которыми встречаются частные владельцы леса, и благодаря этому владелец получает также необходимые знания",– пояснил председатель совета KIK министр окружающей среды Марко Померанц.

Портал rus.err.ee пишет, что за счет суммы в 390 000 евро будет очищена от нефтяного загрязнения земельная единица Коолме, 500 000 евро направят на компенсацию ущерба, нанесенного находящимися под защитой животными, 136 000 евро будет выделено на подселение угря во внутренние водоемы.

30 марта 2017, 10:30
Фото: AFP/Scanpix

Масштаби вирубки лісів на батьківщині президента вражають



Як раніше повідомляли журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди», процес зникнення лісів Карпат був показаний на фотографіях з супутника: найбільш активно процес вирубки триває останні три роки — і почався відразу після держперевороту 2013—2014 рр.

Також ми опублікували відео, як після Майдану знищили цілий ліс в Черкаській області.

І ось сьогодні через розділ «Повідомити Правду» надійшло відео про масштаби вирубки лісів у Вінницькій області – на батьківщині Петра Порошенка.

Це справжня трагедія.

Подробиці дивіться на відео.

Зазначимо, раніше на саміті ЄС заявили про згоду України вивозити ліс. Причому не за гроші, а за кредит самій Україні.

Що дивно: нещодавно в нашій країні представили дитячий мультфільм про вирубку українського лісу. І захищали його чомусь не від ЄС, а... від Путіна.

Original: https://golospravdy.com/masshtabi-virubki-lisiv-na-batkivshhini-prezidenta-vrazhayut/


Серце дуба. Мультик українською мовою. ВІДЕО

Дивні події змінюють клімат в Долині Драконів. Раптове похолодання принесло лід і темряву. Ліс вмирає і Робін, маленький ельф, хранитель лісу, просить богів допомогти боротися зі злом, яке загрожує знищити життя.

Опубликовано: 30 мар. 2017 г.



Дев’ять гектарів лісу висадили на Прикарпатті. ВІДЕО на ТРК "Україна"

П’ять тисяч дубів та кленів ростимуть на місці вирублених дерев неподалік Івано-Франківська. Працювали і лісники, і місцеві жителі. З роботою впоралися за два дні.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми «Сьогодні» на каналі «Україна» за 30 березня о 08:00


У лісах Рівненщини головним буде Сухович



Схоже вистава навколо корупції у лісовому господарстві Рівненщини та зміни керівництва ДП «Рівнеліс» дійшла свого логічного завершення. Сьогодні у Державному агентстві лісових ресурсів проходив конкурс на посаду начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Рівненської області. Сайт «ВСЕ» раніше писав, про боротьбу між двома групами впливу за контроль над цією сферою.

По суті, як я писав раніше, боротьба за контроль над лісовим господарством Рівненщини розгорнулась між, умовно кажучи, групою Шершуна та групою Народного фронту. Поінформовані джерела розповідали, що гучне затримання про яке писав міністр МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» ймовірно теж було частиною боротьби. Попри все це, схоже у екс-нардепа і екс-керівника «Рівнелісу» Миколи Шершуна таки зберігся серйозний вплив. Як повідомили поінформовані джерела за результатами тестування та співбесіди посаду займе депутат Рівненської облради від БПП «Солідарність» Віталій Сухович.

До цього пан Віталій очолював Висоцький держлісгосп.

Олексій Кривошеєв
30 бер. 2017


30 березня 2017

Масштабна пожежа на Осокорках: вогонь намагаються зупинити з гелікоптера (відео)



Вогонь охопив значну площу, з ним борються водою із гелікоптерів (Анастасія Ситало)

Поблизу київського району Осокорки зайнялася масштабна пожежа, вогонь рятувальники намагаються зупинити із гелікоптера.

Очерет палає за 9 кілометрів від Києва, поблизу села Вишеньки, причина займання наразі невідома.

"Горить поле, а наслідки - катастрофічні. Лінія вогню простягається десь більше двох кілометрів. Горить тут трава і ліс - за буквально кількадесят метрів від вогню знаходяться високовольтні дроти. Пожежники не можуть дістатися до тієї території - її відділяє канал та болото", - повідомляє кореспондент телеканалу ZIK Олег Борисов.

Пожежники машинами дістатися не можуть - дістатися можна тільки з повітря гелікоптерами.

Зараз поливають водою сухостій і будинки на іншому березі місцевого каналу, куди долітає попіл, зазначає журналіст.

Площа пожежі складає приблизно 3000 метрів квадратних.

"29 березня о 22:11 до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що на вул. Садовій, виникла пожежа на відкритій території", - інформують у Головному управлінні ДСНС України в м.Києві.




http://www.umoloda.kiev.ua/number/0/2006/110197/

Конкурс на зайняття вакантних посад державних службовців територіальних органів Держлісагентства (четвер)


Конкурс - 30.03.2017 (СИТУАЦІЙНІ ЗАВДАННЯ)



Конкурс - 30.03.2017 (РЕЗУЛЬТАТИ СИТУАЦІЙНИХ ЗАВДАНЬ)


Конкурс - 30.03.2017 (СПІВБЕСІДА)



Конкурс - 30.03.2017 (РЕЗУЛЬТАТ)

29 березня 2017

Як громада пропонує зберегти ліси

Пропозиції, побажання, рекомендації для розгляду на зібранні громадської ради при Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства (відбудеться 29 березня):

1. Збільшення відкритості, прозорості та публічності управління лісовим господарством.

Зокрема, викласти в мережу інтернет всі карти, лісові квитки, плани рубок, перелік сторонніх підрядників та іншу інформацію, яка є суттєвою для управління лісовим господарством та захисту лісів від протиправних вирубок та варварського нищення.

2. Інформація щодо здійснення (або відсутності) чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні (регуляторний акт, план-графік, доцільність, ефективність/результативність, проблемні питання тощо).

3. Стан та проблемні питання виконання спільного Наказу Держкомлісгоспу та МВС України №211/1637 від 26.12.2003 року "Про підвищення ефективності взаємодії органів внутрішніх справ та державних органів лісового господарства з питань охорони лісів".

4. Підготовка та направлення інформаційного звернення до ГУНП в Чернігівській області МВС України щодо стану контролю за транспортними засобами, залученими для перевезення лісу.

5. Підготовка та направлення звернення до ГУНП в Чернігівській області МВС України щодо посилення контролю (зокрема, на КПП) за транспортними засобами, залученими для перевезення лісу.

6. Підготовка та направлення звернення до Чернігівської ОДА та правоохоронних органів щодо проведення інформаційних заходів для збереження лісів та захисту їх від варварського нищення.

Конкурс на зайняття вакантних посад державних службовців територіальних органів Держлісагентства (середа)

29.03.2017

Державне агентство лісових ресурсів України здійснює пряму трансляцію проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державних службовців територіальних органів Держлісагентства.

Он-лайн трансляція доступна з 10:00 год. на каналі Держлісагентства в YouTube за посиланням.

 29 березня 2017 року о 10.00

№ п/п
Посада
Прізвище, ім’я, по батькові
1
начальник Київського обласного та по м.Києву eправління лісового та мисливського господарства
Бойко Олексій Леонідович
2
СтепанецьАнатолій Миколайович
3
Васьків Тарас Ярославович
4
Синьогуб Василь Миколайович
5
Коваленко Сергій Іванович
6
Ольшевський Олег Володимирович
7
Олефіренко Анатолій Володимирович


№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові 1 етап 2 етап 3 етап Разом
відп бали
1 Бойко Олексій Леонідович 38 2 7,83 6 15,83
2 Степанець Анатолій Миколайович  -   -  -    
3 Васьків Тарас Ярославович 34 2 6,33 5,16 13,49
4 Синьогуб Василь Миколайович 33 2 0,84   2,84
5 Коваленко Сергій Іванович 38 2 2,5   4,5
6 Ольшевський Олег Володимирович 30 1 0,34   1,34
7 Олефіренко Анатолій Володимирович 29 1 1,84   2,84

Мешканців Дніпропетровщини просять не шуміти в лісах, лякаючи вагітних тварин

Мешканців Дніпропетровщини просять не шуміти в лісах, лякаючи вагітних тварин

Із квітня в лісах Дніпропетровщини розпочнеться «сезон тиші». Любителів відпочинку на природі застерігають: рубити дрова для вогнища, гучно газувати на машині чи заводити моторний човен – заборонено. Шум може налякати тварин під час сезону розмноження. Порушникам – штраф, наголосили в департаменті екології та природних ресурсів ДніпроОДА.

«Навесні у диких тварин та птахів — сезон масового розмноження. Люди та техніка турбують та лякають їх. Гучні звуки шкодить популяції», — розповіли в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

«Сезон тиші» триватиме з 1 квітня по 15 червня. У цей період в лісі заборонено шуміти. Не можна рубити ліс, стріляти, проводити вибухові роботи та спортивні змагання. Це визначено Законом України «Про тваринний світ».

«Поводитися тихіше слід і відпочивальникам. На порушників чекає штраф», — додали в департаменті.

Автор: Іван МУРАХА
http://dneprcity.net/dnepr/meshkanciv-dnipropetrovshhini-prosyat-ne-shumiti-v-lisax-lyakayuchi-vagitnix-tvarin/

28 березня 2017

Минлесхоз пояснил, кому придётся платить за сбор грибов и ягод в лесу



Введение в Беларуси «налога на сбор грибов и ягод» в лесу активно обсуждают в Интернете. В связи с этим Министерство лесного хозяйства, пояснило, для кого введён этот сбор. На сайте ведомства, в частности, уточняется, что физические лица могут собирать грибы и ягоды в лесу бесплатно.

Новый Лесной кодекс не меняет порядок сбора грибов и ягод в лесах Беларуси для населения.

Плата за побочное лесопользование (сбор грибов и ягод) и заготовку второстепенных лесных ресурсов предусмотрена лишь для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей.

Также белорусы по-прежнему могут на основании лесного билета на участках лесного фонда бесплатно размещать ульи и пасеки, косить сено и пасти скот.


03 февраля 2017, 15:09

27 березня 2017

Полицейские охраны Херсона приняли участие в возрождении рукотворного соснового леса

Акции по возрождению леса в Херсонской области проходят уже четвертый год подряд. В этом году, в отличие от предыдущих, работники полиции охраны решили принять в ней участие не индивидуально, а совместно – сплоченным дружным коллективом.

Как сообщается на сайте Управления полиции охраны в Херсонской области, инициировал участие в такой интересной акции руководитель Управления полиции охраны Херсона, идея же нашла искренний отклик у его коллег – немало сотрудников выразили желание присоединиться к возрождению рукотворного леса южного края. В целом же во все дни проведения акции в Алешковском лесничестве, чтобы высадить около 40 тысяч сеянцев крымской сосны в молодом лесу площадью 30 гектаров, собрались несколько сотен человек. К слову, сеянцы крымской сосны высаживали на месте масштабного пожара 2007 года.



Полицейские охраны после инструктажа сотрудников лесничества упорно и с удовольствием высаживали новый молодой лес.



- Мероприятия, в которых мы сегодня с радостью участие, для меня – не просто акция, это участие в жизни родного края. Я хочу, чтобы наши дети, живя на своей Родине, застали полноценными и сохраненными насаждения нашего рукотворного леса. Не песчаную пустыню, ведь такой вариант возможен, при отрицательной динамике в балансе между выгоранием и вырубками леса и его насаждениям, а красивый настоящий лес, - рассказал глава полицейских охраны Херсонщины полковник полиции Борис Мудрак. - Лес же – легкие планеты, он дает нам возможность дышать свежим воздухом, защищает от сезонных песчано-пыльных бурь, характерных для нашего региона.







Отметим, что средообразующая функция соснового леса распространяется не только на территорию, где он растет, а гораздо дальше. В окрестностях сосняков влажность воздуха и количество осадков выше, леса способствуют накоплению снега на полях, поэтому сосновые леса благоприятно влияют на урожайность, особенно в неурожайные годы. Корневая система соснового леса скрепляет песчаные почвы, препятствуя образованию песчаных заносов, укрепляя их.



Хвойные деревья растут медленно и, чтобы достичь красоты и силы хвойного леса, должно пройти не менее 50-ти лет. Возможно, именно поэтому сложно и одновременно приятно, в тоненьких как карандаш сеянцах, которые полицейские охраны и другие участники акции держали в руках, чтобы высадить, увидеть величественную в будущем сосну. А еще приятнее – осознавать, что сначала была не сосновая шишка или ее семена, а руки, которые эти семена собрали, посеяли, а затем высадили сеянцы, создав рукотворный лес!

Лісник попався з хабарем

Поліція «на гарячому» затримала лісника, який вимагав та одержав неправомірну вигоду в 5 тисяч гривень.

Хабар призначався за відпуск лісопродукції без відповідних документів.

Про це повідомляє сектор комунікації головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Це лісник державного підприємства «Чернігіврайагролісгосп» (за посиланнями "До теми" нижче - новини зі згадуванням цього підприємства).

Він затриманий «на гарячому» в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого слідчим відділом Чернігівського відділу поліції за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Працювали оперативники управління захисту економіки в Чернігівській області спільно з працівниками слідчого відділу Чернігівського відділу поліції та працівниками відділу кримінальної розвідки ГУНП в Чернігівській області.

Лісник вимагав 10 тисяч гривень та одержав неправомірну вигоду в розмірі 5 тисяч гривень за відпуск лісопродукції фізичній особі-підприємцю без відповідних документів. Предмет злочину вилучено.

Наразі вирішується питання щодо перекваліфікації даного кримінального провадження на частину 1 статті 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та повідомлення про підозру.

Триває досудове розслідування.