При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарський угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
Додаткова проблема також полягає ще й у тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета у повітря вивільнюється десятки хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Відповідно, підпали є особливо небезпечними для здоров’я дітей, а також для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.
Відповідно до Правил благоустрою території міста Хмільника ЗАБОРОНЕНО спалювати листя, свіжозрізане гілля, рослинні залишки городини в межах усієї території міста.
Такі дії призводять до порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 152 КУпАП) 340-1360 грн.
Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами міської ради закликає не спалювати суху рослинність та сміття, а також бути обережними при поводженні з вогнем у лісі!
Відділ цивільного захисту, оборонної роботи та зв’язків з правоохоронними органами міської ради
0 коммент.:
Дописати коментар