Впродовж останнього тижня випадки загоряння сухої трави та чагарників були зафіксовані в Житомирській, Полтавській, Миколаївській, Луганській, Черкаській та Київській областях. Так, на Житомирщині 5 березня до Служби порятунку надійшло повідомлення про загоряння сухої трави на землях запасу Народицької селищної ради, що в с. Вязівка. У той самий час друге відділення вогнеборців гасило загоряння сухої рослинності площею приблизно 1 га у смт Народичі. Крім того, ще 4 подібних займання впродовж доби фахівці ДСНС ліквідували у Коростенському, Брусиловському та Пулинському районах Житомирської області. На Миколаївщині 6 березня, протягом доби, підрозділами Головного управління ДСНС України області ліквідовано 9 пожеж на відкритій території. Суха трава, сміття та очерет горіли у Веселинівському, Новобузькому, Вітовському районі, у місті Миколаєві, м. Нова Одеса та у м. Вознесенськ. На Київщині, протягом доби, 6 лютого рятувальники виїздили на гасіння пожеж трав’яного настилу у Миронівський район, 5 разів у місто Ірпінь та двічі у Макарівський район.
Впродовж 8 березня рятувальники Полтавщини 8 разів виїжджали на ліквідацію пожеж на відкритій території у Полтавському, Лохвицькому та Новосанжарському районах, смт. Семенівка та м. Полтава.
До ліквідації загорянь, площа яких подекуди становить понад 200 метрів квадратних, залучалися як рятувальники Державних пожежно-рятувальних частин областей, так і представники місцевої добровільної пожежної охорони.
З метою попередження випадків виникнення пожеж в природних екосистемах, фахівці ДСНС проводять роз'яснювальну роботу серед населення. Так, 6 березня працівники Камінь-Каширського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області провели профілактичну роботу з мешканцями Тоболівської та Мельнико-Мостищенської сільських рад. Під час спілкування з людьми рятувальники нагадали про важливість дотримання основних правил пожежної безпеки та детально розповіли про протипожежні вимоги для власників приватних житлових будинків. Крім того, співробітники Служби порятунку звернули увагу громадян на те, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків можна нести адміністративну відповідальність. На Черкащині 9 березня рятувальники, разом з представниками сільської ради, завітали до села Богодухівка. Спілкуючись з місцевими жителями, фахівці Служби порятунку довели селянам статистику надзвичайних подій, які трапилися в районі та привели декілька прикладів випадків займання сухої трави. Співробітники ДСНС наголосили господарям приватних домоволодінь на забороні спалювання минулорічних рештків сухої рослинності та звернулися з проханням бути вкрай обережними з відкритим вогнем. А на Хмельниччині працівники Новоушицького районного сектору Головного управління ДСНС України області спільно з лісівниками та поліцією провели патрулювання лісових масивів поблизу сіл Івашківці та Куча Новоушицького району. З громадянами, які вийшли на відпочинок до лісу, рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальні бесіди щодо профілактики пожеж у лісових масивах.
Шановні громадяни! Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню.
0 коммент.:
Дописати коментар