09 червня 2017

Лісівники Вінниччини активно працюють над підвищенням продуктивності дубових лісів та збагачення їх породного складу




08 червня 2017 року відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому розглянуто питання проведення робіт з відведення і таксації лісосік рубок головного користування на 2019 рік та рубок формування і оздоровлення лісів на 2018 рік, виконання показників лісопромислового виробництва, ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь.

Відкриваючи колегію, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства А.О.Бондар підкреслив, що беззмінними стратегічними пріоритетами у вінницьких лісівників завжди були, є і будуть лісовідновлення та лісорозведення з досягненням оптимальної лісистості, охорона лісів, підвищення їх продуктивності та цінності, раціональне використання лісових ресурсів, захисних функцій та корисних властивостей лісів.
Лісівники мають залишити після себе державі високоякісні ліси. Тому єдиним критерієм оцінки кожного лісівника, керівника держлісгоспу є стан лісових культур. Саме директор держпідприємства лісового господарства несе пряму відповідальність за те, які ліси дістануться в спадок наступним поколінням. Анатолій Омелянович проаналізував оглянуті ним лісові культури на держпідприємствах «Жмеринський лісгосп», «Тульчинське ЛМГ», «Вінницький лісгосп», «Чечельницький лісгосп», «Іллінецький лісгосп», «Дашівське ДЛМГ». Лісові культури дашівських лісівників - зразково-показові!

А.О. Бондар поставив перед керівниками жорстку вимогу: моральна й матеріальна оцінка роботи кожного лісівника напряму залежить від стану лісових культур! Найближчим часом відповідальні працівники обласного управління лісового та мисливського господарства проведуть ретельну перевірку стану лісових культур у Вінницькому та Могилів-Подільському держлісгоспах.

Начальник управління наголосив на тому, що директори держлісгоспів несуть персональну відповідальність за виготовлення правовстановлюючих документів на землі лісогосподарського призначення та прийняті під заліснення землі. Зупинився Анатолій Омелянович на питаннях заготівлі і якості лісового насіння, вирощування якісного стандартного посадкового матеріалу для своїх потреб і на реалізацію.

З основних питань порядку денного виступили В.І. Діденко, перший заступник начальника управління, П.А. Юрченко, начальник відділу маркетингу і збуту ДП «Вінницяліссервіс», В.А.Мельник, завідувач сектору мисливського господарства ВОУЛМГ.

Завершилася колегія оглядом теплично-парникового господарства ДП «Вінницький лісгосп». А.О.Бондар наголосив на тому, що ідеальні культури потребують ідеального насіння, ідеального посадкового матеріалу. І будівництво сучасної теплиці у Вінницькому держлісгоспі – перспективний, стратегічний крок. Буде ідеальний жолудь, ідеальний посадматеріал – матимемо ідеального дуба. Директор підприємства В.В. Попельнюк поділився досвідом вирощування посадкового матеріалу у сучасній теплиці польського виробництва. Теплицю площею 500 кв. м. змонтували на центральній садибі ДП “Вінницький лісгосп». 

В ній вирощується зараз 100 тис. шт. сіянців деревних та чагарникових порід: дуба звичайного, береки лікарської, модрини, псевдотсуги. Посадковий матеріал вирощують в палетах багаторазового використання, заповнених субстратом. Діє автоматизована система поливу, вентиляції.. Таку ж теплицю змонтовано в Михайлівському лісництві ДП «Вінницький лісгосп».

Щорічно держлісгосп заготовляє 17-18 тонн лісового насіння, вирощує 1,2 – 1,5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. Асортимент вирощування – 55 найменувань.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


0 коммент.:

Дописати коментар