04 березня 2018

Зникаючі й рідкісні види тварин: яких гризунів з Червоної книги знаходили на Хмельниччині

  • Комахи, риби, птахи, ссавці - багатьом видам загрожує вимирання. 
  • Деякі з них вже отримали статус "вимираючі", інші - "рідкісні" та "вразливі". 
  • У будь-якому випадку треба знати, які з них потребують захисту, щоб не завдати ще більшої школи природі. 
  • Для прикладу обрали рідкісні види гризунів, які зустрічалися в Хмельницькій області.

Ліси вирубують, а комах і тварин винищують - невтішні прогнози фахівців щодо флори та фауни України дають підстави хвилюватися про майбутній стан навколишнього середовища.
Для того, щоб знати, хто з них потребує нашого захисту, необхідно зазирнути до Червоної книги. Саме там можна побачити не тільки ілюстрації, але й інформацію про причини та ареал розповсюдження тих чи інших видів.

Чимало видів ссавців занесли до Червоної книги через знищення їхньої популяції. У добірці від редакції vsim.ua можна ознайомитися із тими рідкісними видами гризунів, особини яких зафіксували на території Хмельницької області.

Мишівка лісова
Sicista betulina


Природоохоронний статус виду: рідкісний.

Віддає перевагу місцям мешкання з високою густою травою, галявинам, вирубкам, чагарниковим заростям, в першу чергу ягідникам. Зрідка оселяється у соснових посадках, ялицевих та соснових лісах. Гнізда будує з осоки, лісових трав і листя в пустотах між корінням, в невисоких дуплах, в трухлявій деревині пнів, іноді риє нори.

Мишівка степова
Sicista subtilis


Природоохоронний статус виду: зникаючий.

Мешканець цілинних ділянок, злаково-полинових степів, схилів ярів і приозерних улоговин, заростей степових чагарників. Зимосплячий вид, веде норовий спосіб життя з сутінковою активністю. Відноситься до насінно-комахоїдних тварин. З рослинних кормів надає перевагу плодам і насінню трав.

Хом'як звичайний
Cricetus cricetus


Природоохоронний статус виду: неоцінений.

Осілий норний вид, що влаштовує підземні галереї з кількома виходами глибиною до 2,5 м з численними віднорками, каморами, тунелями і гніздовими камерами. Відносно всеїдний звір. На зиму збирає величезні запаси їжі (зерно, насіння, коріння та коренеплоди), маса яких може нараховувати 20 кг.

Ховрах європейський
Spermophilus citellus Linnaeus


Природоохоронний статус виду: зниклий.

Осілий вид, що живе в норах, які влаштовує горизонтально у малопотужному шарі ґрунту, гніздові камери розміщує у скельному ґрунті, зокрема серед брил пісковиків, іноді використовує нори сліпаків. Живиться переважно дикорослими, а також культурними рослинами (злаки, листя цукрових буряків).


Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар