11 травня 2018

П’ять нових позашляховиків “Ford Ranger” для Лісового патруля устаткували лісопожежними модулями

Сучасно, мобільно, оперативно – Лісовий пожежний патруль відтепер функціонуватиме на Черкащині. Презентація його відбулася у ході комплексних тактико-спеціальних навчань з ліквідації умовної лісової пожежі на базі Дахнівського лісництва Черкаського лісгоспу.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У заході взяли участь заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, перший заступник голови Черкаської обласної адміністрації Віталій Коваль, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, директори держлісгоспів, представники Управління ДСНС України у Черкаській області.



П’ять нових позашляховиків “Ford Ranger” устаткували лісопожежними модулями, квадрокоптерами, GPS-трекерами, радіостанціями, пожежним інвентарем.



Як зазначив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, Черкащина – одна з перших областей, що на такому сучасному рівні підходить до вирішення проблеми лісових пожеж. Впровадження такого Лісового патруля є дуже ефективним, адже окрім рейдування, гасіння загорань, цей патруль буде здійснювати роз’яснювальну та попереджувальну роботу з населенням.

“Щодо вартості таких автомобілів, зазначу наступне: іншу цінову політику нам пропонує російський виробник в даному розрізі, але чи маємо ми право закуповувати авто у країни-агресора? На мою думку – не маємо права. Новопридбані автомобілі повністю відповідають тому набору технічних характеристик, які необхідні для протипожежного напрямку роботи. Тож цю практику будемо впроваджувати й в інших областях”, – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.




“Лісовий пожежний патруль діятиме у держлісгоспах, де переважають хвойні насадження, з протипожежною метою, з метою охорони лісів від правопорушень. Такі патрульні автомобілі функціонуватимуть у Золотоніському, Канівському, Смілянському, Чигиринському, Черкаському держлісгоспах. Технічні можливості такого позашляховика дозволять якомога швидше прибути на місце загорання – при невеликій пожежі одразу ж її локалізувати, адже пожежний модуль міститиме тонну води, при більшій пожежі – зменшити площу загорання та за допомогою сучасного обладнання визначити її масштаби”, – зауважив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
Довідково: усі протипожежні роботи у держлісгоспах виконуються за рахунок власних коштів підприємств. У 2017 році на роботи з протипожежного захисту лісів витрачено 11 мільйонів грн. У цьому році вже закуплено протипожежного обладнання на 5 мільйонів гривень.

0 коммент.:

Дописати коментар