Личинки корисних комах вирощують у лабораторних умовах, а потім випускають у ліс. За словами начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Чигринця, заселення одного гектара соснового бору мурахожуками коштує 1000 грн. Дерева також підживлюють за допомогою обприскувачів спеціальним препаратом, щоб покращити смоловиділення. Це підвищує "імунітет" сосни проти верхівкового короїда.
Через глобальне потепління небезпечний шкідник розповсюдився в Україні на величезні території. На Сумщині протягом року площа уражених соснових лісів збільшилась майже удвічі і сягнула 1,2 тис. га. Про серйозну проблему неодноразово розповідав "Голос України". Особливо гостро вона постала в західних областях нашої держави. Верхівковий короїд перетворює зелені хвойні ліси на руді, і мертві дерева в більшості випадків придатні вже тільки на дрова.
Раніше лісівники запевняли, що існує лише один ефективний метод боротьби з верхівковим короїдом -- механічний. Хворі дерева необхідно терміново видаляти, а гілля спалювати, щоб запобігти поширенню "інфекції". Однак не так давно в соснових лісах Сумщини почали встановлювати пастки, куди шкідники злітаються на запах феромонів. Та діють такі пастки з високою ефективністю лише тоді, коли в короїдів триває шлюбний період.
Вітчизняні науковці запропонували лісівникам ще один варіант, який зараз і випробовують на Сумщині. Однак багато фахівців переконані, що небезпечного шкідника можна перемогти, лише задіявши всі способи його знищення. Верхівковий короїд -- ворог серйозний, здатний завдати не лише величезних екологічних, а й економічних збитків.
Володимир ЧЕРНОВ.
Сумська область.
0 коммент.:
Дописати коментар