03 серпня 2018

Чим живе Пархомівське лісництво

Пархомівське лісництво почало своє існування ще у 2004 році. Нині охоплює територію на площі більш як 2 тисяч гектарів землі, на яких трудяться 66 працівників лісу. Опікуються багатьма культурами, найбільш цінні з них – дуб та ясен. Роботи у лісівників чимало, як по догляду за деревами так і по вирощуванню нових. Проте от інколи в їхню турботу про природу втручаються хулігани. Так сталося і в ніч з 29 на 30 липня. Чорні лісоруби завітали до Пархомівського лісу й взялися за рубку дерев заради наживи. Чолов’яги нанесли збитків на 137 тисяч гривень, знищивши 11 дерев дуба, що, до слова, є доволі дороговартісною культурою на ринку, та й, в загальному, у природі.

За останні 2 роки до Пархомівських лісів за наживою вторгалися аж 4 рази. Проте ні по одній справі чорних лісорубів не вдалося покарати. А діють вони за доволі хитрою схемою. Зазвичай, працюють в команді із 5-6 чоловік. Частина із них стоїть, так би мовити, на варті. Їх називають «смотрителями» або наглядачами. Вони чатують та виглядають довкола, аби залишитися непоміченими. Інші, власне, й займаються самою рубкою. Ріжуть дерева на метрові колоди, складають у фургон та доставляють до пункту збуту.

Тієї ночі на патрулювані був загін охорони лісу і саме вони помітили подібне свавілля. До слова, цей підрозділ був утворений у 2016-ому, аби попередити такі злочинні випадки. Лісівники спробували зупинити злочинців, проте ті почали погрожувати в прямому сенсі цього слова. Так як захисники не мають змоги оборонятися, адже були в меншості і без зброї, порушникам вдалося втекти. Наздоганяли їх уже з підмогою. І, врешті, затримали чорних лісорубів поблизу села Прибузьке. Автомобіль був конфіскований і наразі відкрито кримінальне провадження.

Верховна Рада Україна прийняла закон «про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Згідно з ним незаконна вирубка каратиметься адміністративною та кримінальною відповідальністю і санкції будуть в рази суворішими. Тому лісівники сподіваються, що природу, яку вони з дня у день, з місяця у місяць, з року в рік оберігають і виходжують буде нарешті в безпеці.

Не потрібно забувати і про ще одну біду, яка раз через раз, але таки трапляється із зеленими насадженнями – їх природна загибель. Останні роки масово почали гинути ясени. Голова тому вина – шкідник, який прийшов до нас із Північної Європи. Через нього пересихає корінь й дерево уже рік-два – гине. А все, через природні умови – недостатня кількість вологи, збільшення сонячної енергії та нерегулярні дощі. А ще цьогорічний липень поставив 113 погодних рекордів у всьому світі. Україна, та Хмельниччина в тому числі.

Це захворювання розповсюджується через вітер, тварин та комах. Шкода, тому що хімічного способу лікування ясену від шкідника – немає. Та лісівники знають, що робити, аби врятувати цю цінну культуру.

Паралельно вирішуючи усі проблеми, Пархомівське лісництво продовжує активно розширятися та розвиватися. Їх територія – і справді вражає своєю красою та різноманітністю. Тут висадили безліч рідкісних видів дерев та рослин, та навіть ті, що внесені до Червоної книги України. І якщо ви якось будете поруч – можете вільно зайти та помилуватися чудовим декоруванням території.

Звісно, пишаються тут й комфортною зоною відпочинку. Є волейбольне та футбольне поля, де працівники лісництва мають змогу гарно провести час. Також власноруч із дерева витесали фігури для вуличної гри в шахи. А також – місце, де в тіні можна просто розслабитися.

Таким чином, Пархомівське лісництво продовжує розвиватися. Й попри негаразди, піклуються про природу та рятують її повсякчас. Бережіть ліс і Ви!



03.08.2018 
Автор: Мальовничі простори Поділля. 

0 коммент.:

Дописати коментар