
Він побув на нижніх складах Соснівського, Березнівського та Костопільського держлісгоспів. За його словами, стан справ на цих підприємствах дає підстави говорити про тенденцію до накопичення у лісгоспах низькотоварної деревини, яка не переробляється на внутрішньому ринку. В Україні досі гостро стоїть проблема масового всихання соснових насаджені, відтак кількість низькосортної деревини, зокрема і на Рівненщині, зростатиме. На сьогодні у лісгоспах області на залишках майже 30 тис. м куб. низькотоварної деревини.
- Ми будемо організовувати додаткові аукціони, виставляти низькотоварну деревину на продаж внутрішнім спроживачам. Однак попередній досвід їх проведення свідчить, що третина сировини не вибирається і лишається на складах лісогосподарських підприємств, - зауважив Володимир Бондар.
На Рівненщині вирішують цю проблему шляхом розвитку власної деревообробки. Володимир Бондар оглянув сьогодні будівництво цехів у Соснівському та Костопільському лісгоспах, куди вже придбано обладнання для переробки низькотоварної деревини.
Начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович повідомив, що у жовтні заплановано ввести їх в експлуатацію. А в перспективі розвиток деревообробки в області на базі Березнівського та Клесівського держлісгоспів.
Також сьогодні Володимир Бондар відвідав розсадник та сучасний тепличний комплекс у Соснівському лісництві, де в умовах контрольованого середовища вирощують високоякісний посадковий матеріал основних лісоутворюючих порід.








0 коммент.:
Дописати коментар