04 березня 2016

Держлісагентство ініціює створення мисливської служби за прикладом Нацполіції та рибного патруля

Державне агентство лісових ресурсів пропонує органам влади створити в структурі відомства мисливську службу за прикладом Національної поліції та рибного патруля, який створюється за ініціативою Державного агентства рибного господарства.

REUTERS

Про це повідомила на колегії перший заступник голови Держлісагентства Юшкевич Христина.

«Ми пропонуємо створити в системі Держлісагентства мисливську службу, яка з урахуванням досить хорошої практики Національної поліції та рибного патруля буде перезавантажена, і будуть набрані хороші фахівці з метою контролю мисливського господарства», - сказала Юшкевич.

За її словами, аналогічні служби працюють в Німеччині, Польщі, Словаччині, Угорщині та інших європейських країнах. В Україні служба буде стежити за використанням і схоронністю мисливських угідь, а також підтримання популяції тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мисливські організації пропонують удвічі збільшити штрафи за браконьєрство

Крім того, Держлісагентство має намір у 2016 році поширити єдину практику електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів у країні, щоб мінімізувати оборот неврахованого дерева. З тією ж метою відомство пропонує на нормативному рівні зобов'язати всіх лісокористувачів продавати деревину на аукціонах.

«Ми пропонуємо, щоб вся деревина обов'язково виставлялася на продаж на аукціонах, як для внутрішнього ринку, так і на зовнішній ринок. Ніяких привілеїв для юридичних або фізичних осіб бути не може», - підкреслила Юшкевич.

Держлісагентство також планує запустити спеціальний портал, де буде міститися інформація про всі інвестиційні проекти в лісовому господарстві. Однак, як зазначила Юшкевич, процес залучення інвестицій в галузь ускладнюється тим, що відомство не володіє повною інформацією про стан лісів в Україні. Останній облік лісів проводився в 1996 році, агентство ініціює проведення нового обліку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На Волині лісники зафіксували 4 гектари засохлих насаджень сосни (фото)

Довідка УНІАН. За даними Держлісагентства, у зв'язку з недосконалим обліком в Україні зростає потенціал тіньової торгівлі деревиною. Обсяг тіньового ринку становить близько 20%, або 2 млрд дол. При загальній річній рубці в 14-15 млн куб. м обсяг «чорного» лісу сягає 3 млн куб. м.

В управлінні Держлісагентства знаходяться 74% лісів країни. Решта 26% належать іншим лісокористувачам, які, за офіційними даними, в рік рубають близько 1,5 млн кубометрів лісу.

04.03.2016 | 03:10


Гослесагентство предложило создать Охотничью службу по примеру Нацполиции


Гослесагентство намерено в 2016 году распространить единую практику электронного учета древесины для всех лесопользователей в стране, чтобы минимизировать оборот неучтенного дерева
4 марта 2016, 5:52

Государственное агентство лесных ресурсов предлагает органам власти создать в структуре ведомства охотничью службу по примеру Национальной полиции и рыбного патруля, который создается по инициативе Государственного агентства рыбного хозяйства.

Об этом сообщила на коллегии первый заместитель главы Гослесагентства Кристина Юшкевич.

«Мы предлагаем создать в системе Гослесагентсва охотничью службу, которая с учетом достаточно хорошей практики Национальной полиции и рыбного патруля будет перезагружена, и будут набраны хорошие специалисты с целью контроля охотничьего хозяйства», - сказала Юшкевич.

По ее словам, аналогичные службы работают в Германии, Польше, Словакии, Венгрии и других европейских странах. В Украине служба будет следить за использованием и сохранностью охотничьих угодий, а также за поддержанием популяции животных. Кроме того, Гослесагентство намерено в 2016 году распространить единую практику электронного учета древесины для всех лесопользователей в стране, чтобы минимизировать оборот неучтенного дерева.

С той же целью ведомство предлагает на нормативном уровне обязать всех лесопользователей продавать древесину на аукционах. «Мы предлагаем, чтобы вся древесина обязательно выставлялась на продажу на аукционах, как для внутреннего рынка, так и на внешний рынок. Никаких привилегий для юридических или физических лиц быть не может», - подчеркнула Юшкевич.

Гослесагентсво также планирует запустить специальный портал, где будет содержаться информация обо всех инвестиционных проектах в лесном хозяйстве. Однако, как отметила Юшкевич, процесс привлечения инвестиций в отрасль усложняется тем, что ведомство не располагает полной информацией о состоянии лесов в Украине. Последний учет лесов проводился в 1996 году, агентство инициирует проведение нового учета.


0 коммент.:

Дописати коментар