За словами головного спеціаліста відділу охорони, захисту лісу та мисливства області, основними чинниками, що негативно впливають на стан ведення мисливського господарства є низький рівень вкладання коштів в охорону та відтворення мисливських тварин, недостатня чисельність єгерської служби по окремих господарствах, низька заробітна плата, відсутність службової зброї, автотранспорту, спецзасобів для фіксації проявів браконьєрства.
Своїми популістськими гаслами та діями псевдо-екологи намагаються сформувати негативний образ мисливця, як браконьєра. У зв’язку з цим, роль громадських організацій таких, як Асоціація мисливців, у питаннях формування об’єктивної громадської думки про лісове та мисливське господарство є надзвичайно важливою та необхідною, – зазначив віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» Віктор Червоний.
Віце-президент запропонував об`єднати зусилля та дії з метою відстоювання прав мисливців та користувачів мисливських угідь, забезпечення єдиного потужного впливу на створення нової та удосконалення чинної законодавчої та нормативно-правової бази в Україні з питань ведення мисливського господарства, формування об`єктивної громадської думки про мисливство взагалі та вплив полювання на охорону, збереження та збільшення чисельності як об`єктів державного мисливського фонду, так і тваринного світу в цілому, зокрема, і червонокнижних.
Пропозицію Віктора Червоного щодо створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь та подальшої співпраці учасники наради схвалили одноголосно.
У минулому році зареєстровано два випадки захворювання на африканську чуму свиней, в т.ч. один – у дикій фауні. Тому мисливці повинні дотримуватися техніки безпеки при добуванні диких тварин та відборі патматеріалу для здачі у ветлабораторію, – додав начальник відділу Держпродспоживслужби Іван Васьків .
За підсумками наради керівникам мисливських господарств доручили до 1 січня 2019 року довести чисельність єгерської служби до встановлених норм, забезпечити виплату заробітної плати не нижче встановленого діючим законодавством мінімуму, значно збільшити в цьому році вкладення у ведення мисливського господарства, в першу чергу, у підгодівлю та охорону мисливської фауни. Крім того, суворо дотримуватися вимог рішень ДНПК щодо здачі патматеріалу від 100% усіх добутих чи знайдених загиблими диких кабанів для дослідження на АЧС, посилити охорону мисливських угідь від проявів браконьєрства.
АВТОР: САВЧИН ХРИСТИНА 14 ЛИСТОПАДА 2018 Р., 20:23
0 коммент.:
Дописати коментар