Додамо, що всі 16 випадків лісівники ліквідували оперативно, доки вогонь не встиг розповсюдитися на великі площі. До гасіння однієї пожежі довелося залучати рятувальників. Відтак вогнем пошкоджено трохи більше 7 гектарів насаджень. Проте всі пожежі носили низовий характер і лісу особливої шкоди не завдали. Відтак побічні збитки від цих пожеж складають 24,4 тисячі гривень.
Варто зауважити, що цьогорічна площа пожеж в держлісфонді в десятки разів менша минулорічної.
«Такої позитивної динаміки вдалося досягти завдяки організованій, чіткій системі протипожежних заходів у лісогосподарських підприємствах, - зауважує перший заступник начальника управління Роман Ільїн. - З квітня по жовтень добре підготовлені, оснащені необхідними засобами, пожежні ланки вели цілодобове чергування в лісгоспах та лісництвах. Спостережні пункти обладнані найновішою технікою: відеокамери здатні зафіксувати загоряння на ранніх стадіях, а спеціальна програма швидко та точно визначає його координати.»
Прикрий факт, але всі 16 пожеж виникли з вини населення. Місцеві мешканці, котрі на словах так вболівають за долю лісу, нерідко через необережність чи недбалість, а то й навмисне стають призвідниками справжньої біди в екосистемах.
Аж 6 навмисних підпалів впродовж кількох днів ліквідовувала навесні лісова охорона Коростенського лісгоспу. Пожежним бійцям підприємства довелося добре попрацювати, щоб не допустити розповсюдження вогню. Матеріали за цими та ще за 4 фактами передано до правоохоронних органів. Проте на сьогодні порушники жодним чином не покарані.
Наталія Горай
RuporZT
20.11 15:21
0 коммент.:
Дописати коментар