Які дерева і чому краще садити восени.
Природна правда така: дерево і земля - дві частини неподільного. Тому возз'єднати їх, тобто посадити дерево в землю, можна в будь-який час року (виключаючи той період, коли земля не в змозі прийняти корінь, коли вона замерзла).
Плюси і мінуси осінньої посадки
Як тільки завершуються осінні клопоти на грядках, в руках дачників з'являються саджанці з дбайливо укритими корінням. Починається коротка, але дуже відповідальна пора посадки дерев, і хто переконаний у правильності саме осіннього вибору, нітрохи не помиляється.
Переваги осінньої посадки
- Це вигідніше
- Це простіше
- Це економить час
Особливо сприятлива осіння посадка в південних регіонах, де зими теплі. Земля не промерзає на глибину залягання коріння, і молодим деревцям не загрожує переохолодження та вимерзання.
Мінуси осінньої посадки
- сильні морози здатні погубити незміцнілі деревця;
- зима багата на стресові для саджанців ситуації : сильний вітер, ожеледь, хуртовини та інші погодні негаразди можуть поламати молоді рослини;
- пізньої осені і взимку саджанці нерідко пошкоджують гризуни;
- ну і за час відсутності господарів саджанці на дачі просто можуть вкрасти інші любителі плодових дерев.
Які дерева не рекомендується висаджувати восени
- груші;
- яблуні;
- сливи;
- абрикоса;
- персика;
- черешні;
- мигдалю;
- вишні
Які дерева і кущі добре приживаються при осінній посадці
- зимостійкі сорти яблунь і груш;
- аронія;
- смородина;
- малина;
- агрус;
- жимолость;
- береза;
- горіх;
- каштан;
- верба;
- хвойні.
Оптимальним періодом осінньої посадки дерев прийнято вважати кінець вересня і весь жовтень, а можливо, навіть початок або середина листопада, якщо погода тепла.
Диктує погода. Щороку кордони можуть «плавати», істотно відрізняючись від строків попередніх років. Були роки, коли можна було висаджувати дерева і до останніх чисел листопада.
Якщо строки осінньої посадки пропущені
Буває і так, що восени висадити саджанець не вийшло. Може, в самому кінці сезону ви вдало потрапили на розпродаж саджанців за «викидними» цінами чи вдалося дістати прекрасний бажаний сорт, який осінній посадці не підлягає... що в такому випадку робити?
А всього-навсього потрібно подбати про збереження свого саджанця до весни, щоб тоді і посадити його на ділянці. Виходячи з практики, для цього використовують три найпоширеніших методи:
- зберігання в холодному вологому підвалі (льоху);;
- прикопати в землі.
0 коммент.:
Дописати коментар