06 листопада 2018

В Ужгороді побачив світ навчальний посібник “Лісовий буквар”



Його автор – кандидат наук, доцент, викладач кафедри географії Ужгородського національного університету Фелікс Гербут.

У посібнику викладено матеріал про ліс, його будову, екологію і використання в повному обсязі для учнів, які проходять курс навчання за програмою шкільних лісництв. Буквар може стати корисним для вчителів біологічного спрямування та інших осіб, зацікавлених лісовою справою, а також працівників лісу.

У книзі детально описується відношення деревних рослин до умов природного середовища, з чого складаються ліси, що вони нам дають, як їх вирощують, як потрібно доглядати за ними.

Посібник проілюстрований малюнками дітей про природу, багатства лісу, ставлення людей до нього. Він розрахований в першу чергу саме на підростаюче покоління, що стоїть перед вибором професії. Можливо, ознайомившись із змістом “Буквара”, багато-хто виявить бажання обрати собі фах лісівника. Останній – надзвичайно багатогранний, він складається з великої кількості природознавчих наук, розвиває вміння пізнавати й цінувати одне з наших найбільших багатств – ліс, надає можливість примножувати й оберігати його.

Беззаперечно відомо, що існування людини пов’язано з природним середовищем і завдячуючи самовідтворенню її складових, ми отримуємо необхідні продукти для свого існування. Ліс є однією із складових даного процесу. Особа, що присвятить себе цій сфері, стає мешканцем і патріотом часточки землі, яка називається лісом, вона творить на ній майбутнє, залишає пам’ять про себе в молодих деревах, дичині, флорі та фауні.

Знаний поет України Максим Рильський у посвяті одному з найвидатніших учених-лісівників академіку П.С.Погребняку написав такі слова:

Той хто любить паростки кленові,

Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїш людської любові,

Бо живе й працює для століть.

І це справді так. Нині в лісогосподарствах Закарпаття трудяться сотні охоронців лісу, які прагнуть залишити нащадкам його багатства. Прикметно, що галузь поступово відроджується, у ній з’явилось чимало ентузіастів, котрі мають намір відродити запущені масиви й привабливість Карпатських дібров. Для тих, хто захоче поповнити їх ряди, посібник “Лісовий буквар” слугуватиме хорошим дороговказом.

05.11.2018 08:56

0 коммент.:

Дописати коментар