На Закарпатті цього каменю дуже багато. Цим і користуються нелегали. Андезит - дуже затребуваний матеріал. Ним українці прикрашають фундаменти, паркани, облаштовують доріжки, це популярний будматеріал і дуже затребуваний. Про це пише портал Mukachevo.net.
У закарпатських лісах – величезні запаси цього каменю. І люди, добуваючи камінь, нещадно знищують ліси, вивозять його цілими вантажівками та задають державі величезні збитки. Проте міністерстваекології та внутрішніх справ не виявляють зацікавленості в припиненні цього нелегального та шкідливого промислу.
Найбільше чорних копанок на Іршавщині. До прикладу, у с. Імстичево місцеві мешканці добувають андезит цілий день у будь-яку пору року, хоча це каторжна та небезпечна робота. Один із мисливців на андезит Антон Добра нарікає, що іншої роботи не знайти. Добуваючи камінь у лісі за день можна заробити 200 грн.
У кар’єрі більшому за футбольне поле з висотою стіни в 40 метрів журналісти знайшли ознаки масового видобування каменю андезиту. Очевидно, що копачі налякалися камер та втекли з місця роботи. Також на території с. Імстичево на території колишнього колгоспу знаходяться цілі склади андезиту, частина вже запакована і готова до відправки на продаж. У сільраді пояснюють: копанки за межами села, а склад – приватна територія. Для самих мешканців села – це можливість заробити гроші, де більшість сімей живе з цього незаконного промислу.
Жоден контролюючий орган не знає, скільки вже видобуто андезиту на Закарпатті та які збитки завдані природі та державі. Перевірки наразі заборонені. Екоінспектор разом з журналістами зафіксував випадок цього року випадок незаконного видобутку андезиту.
Цьогоріч накладено штрафів за підкопані дерева та переритий ліс на 15 тис. грн. Це 91 протокол. Водночас штрафи за шкоду лісу за законом сміховинні – 170 грн.
У поліції кажуть, що довести вину за крадіжку андезиту дуже важко. Цього року за порушення правил охорони, або користування надрами на Закарпатті відкриті лише 4 кримінальні провадження, але поки не покарано жодного крадія. Натомість бізнес процвітає: кубометр андезиту коштує від 800 до 2 500 грн, залежно від форми та товщини. Злодії на масштабних копальнях багатіють та знищують закарпатську природу, але поки, як і з бурштином, держава закриває очі на масовий вандалізм.
Детальнше - у сюжеті.
07 грудня 2018 20:27
0 коммент.:
Дописати коментар