18 грудня 2018

ЗАТВЕРДЖЕНИЙ ПЛАН ЗБЕРЕЖЕННЯ БУКОВИХ ЛІСІВ НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ



У зв’язку з розширенням у 2017 році об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» (за рахунок ділянок у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Хмельницьких областях) Уряд затвердив новий план збереження цих пралісів та сталого розвитку територій, прилеглих до них.

Зокрема, урядовою програмою передбачено проведення ремонту і забезпечення утримання доріг, що ведуть до ділянок букових пралісів і давніх лісів Карпат, а також поліпшення умов для подальшого розвитку національних природних парків, ділянки яких увійшли до об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пише karpatnews.in.ua.

Йдеться про Ужанський НПП, «Зачарований край», «Синевир», «Подільські Товтри», а також природні заповідники «Горгани» і «Розточчя» та Карпатський біосферний заповідник.

Планом збереження передбачено також здійснення заходів щодо переоснащення систем опалення в адмінбудівлях, будівництво каналізаційних мереж, організацію регулярного видалення відходів на територіях, прилеглих до букових пралісів і давніх лісів, а також можливість створення нових робочих місць за рахунок залучення інвестицій підприємців, які готові займатися переробкою ягід, грибів та інших дикорослих плодів.

Окремо йдеться також про створення і впровадження єдиної інтегрованої системи управління об’єктом ЮНЕСКО та посилення міжнародної співпраці на рівні науковців, які займаються вивченням букових лісів та пралісів, котрі лишаються унікальними екосистемами, що збереглися в Європі після останнього Льодовикового періоду.

Нагадаємо, влітку 2017 року до складу українсько-словацько-німецького об’єкта всесвітньої спадщини «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» внесли 63 ділянки давніх букових лісів з 10 європейських країн. Тоді ж список об’єктів світового надбання разом із буковими осередками з Албанії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії було доповнено українськими ділянками, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Ґорґани» і «Розточчя».

0 коммент.:

Дописати коментар