Нові карти, опубліковані університетом Цинциннаті, спочатку створювалися для кращого розуміння історії міграції з Центральної Америки в США, але в результаті з'явилися карти світу, які показують драматичні зміни ландшафтів планети за останню чверть століття, інформує UkrMedia.
Для цього було проаналізовано супутникову інформацію з 1992 по 2015 рр. Далі вчені розбили поверхню Землі на квадрати 9х9 км, внесли дані і побудували барвисті діаграми і карти-схеми. Карти розповідають багатогранну історію планети - від втрат водно-болотних угідь до спустошення водойм, від вирубки лісів у тропіках і помірних тропічних лісах до розширення сільськогосподарських площ. Ось кілька конкретних прикладів.
Карти демонструють величезну втрату лісів у Центральній і Південній Америці і водно-болотних угідь на південному сході США. Одночасно відзначається потужна урбанізація в Північній Америці і Європі. Саме навколо мегаполісів спостерігаються найбільш масштабні і очевидні приклади зміни землекористування. За останні 24 роки пустеля Сахара збільшилася в розмірах: колишні квітучі райони перетворилися на пустелю через підвищення температури. В цілому за чверть століття різко змінилися 22% територій на поверхні планети.
Фахівці американського університету коментують, що всі ці зміни впливають на моделі міграції. Крім постійних наслідків зміни клімату, зміну місця проживання безпосередньо впливає антропогенний фактор. Приміром, сьогодні в США йдуть каравани людей з Гватемали. А в цій країні практично зник ліс, оскільки його в колосальній кількості використовують в якості палива і на виробничі потреби. На думку вчених, це одна з причин великої кількості мігрантів.
З допомогою створених карт вони збираються прогнозувати наступні хвилі екологічних біженців по всьому світу.
0 коммент.:
Дописати коментар