24 березня 2019

Лісокультурна кампанія та пожежонебезпечний період – головні питання, які розглянули лісівники Черкащини на колегії

Під керівництвом начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася березнева розширена колегія, за участю заступників, головних спеціалістів управління та директорів держлісгоспів. Засідання було приурочене обговоренню найважливіших завдань та актуальних питань лісогосподарства області.



Про результати лісокультурного виробництва у 2018 році та завдання на 2019 рік доповів провідний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький. Відтворення лісів у 2018 році проведено на площі 1418, 4 га, в тому числі створено 1225,7 га лісових культур, з яких 35,5 га – нові ліси. Природне поновлення здійснено на площі 192,7 га. За матеріалами осінньої інвентаризації по управлінню досягнута планова приживлюваність лісових культур і становить 87,1%. У вкриті лісом землі переведено 1200,7 га. У лісових розсадниках вирощено 9.5 мільйонів стандартних сіянців, з них 130 тис. шт. із закритою кореневою системою. Держлісгоспами заготовлено 85 тонн лісового насіння, з них 59,5 жолудя дуба звичайного, 7,9 тонн жолудя дуба червоного, 16,2 тонн горіха чорного, 0,43 тонни насіння сосни звичайної та інших порід. На об’єктах постійної лісонасіннєвої бази загалом заготовлено 11,8 тонн насіння. На 2019 рік у держлісгоспах Черкащини заплановано відтворення лісів на загальній площі 1231 гектар, з них лісовідновлення – 1036 гектарів, нові ліси – 29 гектарів. Сприяння природному поновленню буде здійснено на 165 гектарах. Буде висіяно 13 гектарів лісових розсадників.



Начальник облуправління Олександр Дзюбенко наголосив, що серед пріоритетів у цьогорічних лісокультурних роботах, – максимальний перехід на створення мішаних лісових культур та відмова від монокультур. Крім того, кліматичні зміни та вимоги сьогодення у лісовому господарюванні вимагають розширювати породний склад при створенні лісів. На жаль, лісова наука ще поки не дала чітких рекомендацій щодо розширення породного складу лісів, проте, за словами Олександра Дзюбенка, лісівники-практики вже повинні над цим питанням активно працювати та змінювати стереотипи у створенні лісових насаджень. Серед цьогорічних пріоритетів у лісокультурній справі для лісівників Черкащини також є механізація при садінні та доглядах за лісами.



Тиждень тому на Черкащині розпочався пожежонебезпечний сезон. Про стан підготовки держлісгоспів до цього періоду доповів головний спеціаліст управління Микола Бихало та наголосив на тих планових протипожежних заходах, які необхідно здійснити. Для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 30 пожежних автомобілів, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 18 пожежних модулів (на базі автомобілів Форд, УАЗ, ГАЗ та пристосованій техніці), 43 мотопомпи, 14 відеокамер спостереження, 6 безпілотних літальних апарати, 315 ранцевих вогнегасників. Розпочато роботу зі створення нових та поновлення існуючих мінералізованих смуг.



Начальник відділу бухгалтерського обліку, економіки і фінансів Ірина Тимченко розглянула стан ведення господарсько-фінансової діяльності. Окремо зупинилася на значному підвищенні податкового навантаження на держлісгоспи у зв’язку із введення податку на лісові землі та збільшенням рентної плати, кредиторсько-дебіторській заборгованості, виробничо-фінансових планах.



Про хід проведення аукціонів з продажу необробленої деревини держлісгоспами доповів заступник начальника управління Микола Рижков. Так, у першому кварталі 2019 року на аукціонні торги було виставлено 90817 кубометрів необробленої деревини, з них реалізовано 73394 кубометри. Проте станом на 20 березня покупцями вибрано лише третину викупленої деревини.



Про проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та весняних акцій з благоустрою доповів перший заступник начальника управління Анатолій Рутенко. Зокрема, акція із залученням громадськості та школярів до садіння лісу стартує 21 березня і триватиме протягом місяця. Планують лісівники Черкащини традиційно долучатися до акцій з благоустрою, прибирання, рекреаційного облаштування лісів, розчищення лісових джерел та криничок, створення екологічних стежок.



У ході колегії також розглянули такі актуальні питання: виготовлення правовстановлюючих документів на землю, забезпечення працівників державної лісової охорони форменим одягом нового зразка, «Сезон тиші», який розпочинається 1 квітня, господарська діяльність згідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».




Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
21.03.2019 

0 коммент.:

Дописати коментар