23 липня 2019

Збереження і примноження наших лісів, особливо на Слобожанщині - не просто добре побажання

Важко переоцінити значення невтомної, хоч, може, і не завжди помітної і належним чином оціненої праці для України, її народу, її землі. Адже, навряд чи багато хто знає, що кожен другий гектар українських лісів - рукотворний, тобто посаджений, виплеканий і збережений поколіннями лісівників.

І навіть часто повторювана фраза: "Ліс - легені планети" не вичерпує всіх аспектів, що зумовлюють унікальне значення лісової роботи для людей.

Тож збереження і примноження наших лісів, особливо на Слобожанщині - не просто добре побажання.

Зважаючи на збільшення потреб в деревині людство змушене збільшувати обсяг заготівель лісових матеріалів, що в свою чергу викликає негативні явища, тому постає питання збільшувати та покращувати лісові масиви шляхом штучного створення деревостанів, оскільки природне відновлення лісових площ займає тривалий час. Штучне поновлення лісу передбачає закладання насадження шляхом садіння сіянців, саджанців, живців чи посівом насіння.
Лісові культури – це штучно створені лісові насадження, методом висаджування сіянців, саджанців, живців дерев і чагарників чи висіванням їхнього насіння.

Штучне лісорозведення – створення лісових культур на землях, які раніше були під лісом, з метою формування господарсько цінних, високопродуктивних і біологічно стійких деревостанів.

Лісорозведення – створення лісових культур на землях, які раніше не були зайняті лісом.
Захисне лісорозведення – сукупність заходів щодо штучного створення лісових насаджень для захисту с/г угідь, запобігання ерозійних процесів, поліпшення навколишнього середовища.
Лісова рекультивація земель – створення лісових культур на землях, що пошкоджені внаслідок промислової діяльності людини.

Реконструкція лісових насаджень – заміна малоцінних лісових насаджень господарсько цінними, методом створення лісових культур чи рубками догляду.

ДП «Гутянське лісове господарство» навесні поточного року провело лісовідновлення на площі 100,9 га на ділянках суцільних минулорічних зрубів і частково поточного року. Крім того до кінця 2019 року лісгоспом буде проведено лісорозведення на ділянках землі де лісу раніше не було на площі більше 400 га за виключенням незаконно зрізаної ділянки лісу площею близько п’яти гектарів в межах Козіївської сільської ради яка знаходиться в землях запасу і не знаходиться в чиємусь користуванні. Тобто загальна площа посадки лісових культур складає 500 га, що в п'ять разів більш ніж площа зрубаних за рік суцільних зрубів.

В теплицях і розсадниках лісництв в минулому році вирощено близько 800 тис. штук стандартних сіянців сосни звичайної і 350 тис. штук стандартних сіянців дуба звичайного.
11.03.2019 лісгоспом було розпочато садіння лісових культур сосни звичайної на території Краснокутського лісництва. Інші лісництва розпочали викопку сіянців сосни звичайної, сортування їх на стандартні та підготовку їх до використання.

Крім садіння лісу підприємство навесні виконало доповнення лісових культур попередніх трьох років створення на площі 260 га.

Орієнтовний обсяг витрат на садіння лісу складе близько 3 млн. грн.

Середньомісячна заробітна плата працівників лісгоспу за січень-лютий 2019 року склала 20 тис. грн.

Одним із перших завдань лісокультурного виробництва є високопрофесійна діяльність та організаційні можливості всього лісокультурного комплексу, починаючи від заготівлі насіння і закінчуючи сіянням та садінням лісу а також доглядом за ним.









0 коммент.:

Дописати коментар