18 березня 2017

Людині для повного щастя потрібен лише ліс: він нагодує, напоїть, зігріє і вилікує


Ліс це живе джерело їжі. Їжа там сама росте на повному самозабезпеченні, потрібно тільки знати, що їстівне - тоді можна жити в лісі і бути завжди ситим ...

Анатолій Ізмоденов стверджує, що людині для повного щастя потрібен лише ліс: він і нагодує, і напоїть, і зігріє, і вилікує. Він ставив експерименти на собі - йшов в тайгу без запасів продовольства. У кишенях були тільки сірники і блокнот з олівцем для записів. Вчений кілька разів перевалював Сіхоте-Алинь і доходив до Татарської протоки - прямо як удегеец Джанси Кімонко. Хабаровському досліднику належить честь відкриття нової науки.


Знято на айфон (Фото)

Він - вчений-практик. Кандидатську захистив в 37 років, а докторську - в 67 років. І всі ці роки між захистами (30 років!) пропадав у лісі. Тепер Анатолій Григорович - доктор сільськогосподарських наук, професор, академік громадської Академії нетрадиційних і рідкісних рослин (АНіРР), мандрівник. Саме він відкрив нову науку. У нашому то столітті! Називається вона сіледія - від Сільва (ліс) і едіо (їжа). Тобто, наука про лісову їжу, про лісові продукти. Якщо раніше говорили лише про лісових недеревних продуктах або агрофоресте - сільському господарстві в лісі, то зараз вдалося розширити ці поняття. Але в чому сенс нового вчення?

- У продукционной безпеки людства, - розповів Анатолій Ізмоденов. - Врахувати, оцінити, виявити закономірності і розпорядитися по уму, навчитися правильно і без шкоди для природи користуватися лісовими продуктами, - ось завдання нової науки.

Наприклад, Ізмоденов об'єднав всі лікарські рослини в так звані салюберуси - це список із 1100 найменувань дерев, чагарників і трав. І більше половини з них, а точніше 683, вивчив самостійно, вважаючи продукти, які можна отримати з цих рослин.



Незаймані ліси незамінні

- У мене один учений запитав, навіщо треба вивчати березовий сік? Пий його, та й все! А гриби? Їж їх, та й все! - з подивом каже Ізмоденов. - Але це найглибша помилка людства - так ставитися до продуктів лісу! Нам треба зробити облік в природі всіх продукційних рослин і всіх продуктів (рослина може бути одне, а продуктів давати до десятка). Тобто дізнатися, що можна їсти з рослин на матінці Землі, якими ми володіємо рослинними ресурсами для людського життя ...

Він вивчив досконально все про березовий сік. Крім корисних властивостей досліджував, скільки можна брати у берези і як це правильно робити, які ресурси його в нашому лісі, чи є закономірність у «врожайних» роках на сік.

За словами Ізмоденова, природі не властива жалісливість. Наприклад, ставити взимку в квартирах живу ялинку - це цілком хороша традиція. Тільки треба знати, де можна рубати ялинки без шкоди для лісу, а де ні.



Чарівні ліси світлячків (Фото)

- Рослина дуже чутливо до людської діяльності, - каже Ізмоденов. - А вона поки входить в протиріччя з природою. Я недавно схаменувся: адже Хабаровськ був найзеленішим в Росії, і з озеленення посідав друге місце після Києва. А зараз? Справив облік деревної рослинності: чагарників і дерев в ряді місць міста, звичайно вибірково. І, що здивувало, немає у нас здорових дерев і чагарників. Всі вони хворі! Правда, ще живі бульвари, зелені насадження, - уклін за це голові міськвиконкому Павлу Морозову. Але рослини залишають Хабаровськ, це факт. А слідом за рослиною можемо зникнути і ми.

За продуктами - в ліс

- Солідний чоловік, а якимись ягідками, корінцями все життя займається, - сам про себе говорить Ізмоденов, сміючись. Так сміялися над ним багато. Поки він не довів, що його діяльність дуже наукова і корисна.



Невідомий черв'як може знищити соснові ліси в Європі - вчені

Анатолій Ізмоденов першим розробив цілу науку зі створення в нашій тайзі цілорічних заводів замкнутого типу (невиснажливе виробництво, безперервне по роках і сезонах року) з комплексної переробки та використання тайгових ресурсів. До вченому за консультаціями колись звертався Валентин Цой (народний депутат РРФСР, депутат Держдуми РФ, голова концерну «Експо»). У той момент у пана Цоя були Женьшенева і бджолині радгоспи. Крім того, Анатолій Григорович створив теорію освоєння продуктів лісу за двома напрямками: сировинна база для заготовок і генофонд для рослинництва. Адже ще вчений Микола Вавилов виділив генетичні центри на землі, в тому числі і Амуро-Уссурійський. Його і треба вивчати. Відомо, що людина окультурив і пристосував в сільське господарство не більше 5% рослин, створених природою. Значить, роботи тут сила-силенна.

Ізмоденов по два роки не вживав взагалі ніякої цивілізованої їжі. Перевіряв, що відчував первісна людина, коли жив в тайзі, коли була достатня рослинна база. «Я нічого не брав з собою: ні муки, ні крупи, ні солі, ні цукру. Їв одні тільки рослини », - згадує він.

- І вистачало їжі в лісі? - питаю його.

- Організм недостатку не відчував, - продовжив учений. - Звичайно, людині сьогодні в лісі незвично: йому потрібно відбивну з'їсти, цукерку посмоктати - це психологічний фактор. Але в природі є все, що необхідно організму людини.

До досліджень популяції елеутерококу і аралії ці рослини як продукт (лікувальні коріння) не вживали. Фармакологи Примор'я визнали їх цінність, а Ізмоденов визначив ресурси, режимне користування і закликав народ: збирайте, їжте!

Крім цього, вченого можна назвати першовідкривачем «зимових продуктів». Їх він знайшов близько 30. Наприклад, взимку можна заварювати замість чаю чагу (березовий гриб, трутовик) - в ньому багато глюкози. Або пожувати свидини білої - такий чагарник з сімейства кизилових (дерен) з малиновими стеблами.

- Елеутерокок і аралія дуже корисні. Взимку їх легко видирати там, де вони ростуть на каменях (зазвичай в верхів'ях струмків), і заварювати коріння - це сильний стимулятор, - дає поради Анатолій Григорович. - А ще хороша до сніданку кедрова шишка. Хвощ - теж прекрасний зимовий продукт, його можна жувати. Взимку в члениках хвоща застигає сік-лід - там багато живильної глюкози і кремнію. З десяток пожував і не треба обідати ...

Ізмоденов навіть розробив свій метод оздоровлення, під назвою «Моя трава». Він становить спеціальні цілющограмми для оздоровлення, і впевнений, що від кожної хвороби є трава, яка здатна її прогнати.

У чому сила

Ідею продуктових смуг в лісі, де є всі необхідні плоди для життєдіяльності людини, щоб їх штучно насаджувати в лісі, Ізмоденов виношував давно. Його мрія - створити таку собі лісову дачу (продукційні майданчики), де можна було б збирати і вивчати продукти лісу. Частково вона вже реалізувалася. Тепер з його «майданчиків» на Хехцире дачники розтягнули по своїх ділянках саджанці лохини, жимолості.

На думку Ізмоденова, дві сили впливають на розвиток суспільства і людей: соціальне середовище і природа. Так ось, як вважає вчений, про природу ми зовсім забули. У тому числі і Карл Маркс з його «Капіталом», який давно застарів, тому що там не було ні слова про природу.

«Який я був дурень, і раніше не зрозумів, звідки ми прийшли. А прийшли то ми з природи », - сказав Ізмоденову вже перед самою смертю академік ВАСГНІЛ Григорій Тихонович Казьмін. Він був у Ізмоденова опонентом на кандидатської дисертації ще в 1967 році. А під кінець життя визнав, що був неправий, і що «сіледія - це сама що не кажи наука»!

Анатолій Ізмоденов написав дві книги про своє конику - «Сіледія» і «Сіледія-2». А ось третій том видати поки не може через брак коштів.

- Я хочу, щоб сіледія викладалася в усіх вузах і школах світу, - каже Ізмоденов. - Адже завдяки рослинам ми живемо. Спочатку з'явилися рослини, і тільки потім людина. Ті ресурси, які існують при нашому цивілізованому наступу на природу, нам обов'язково потрібно знати. А повних знань немає.

Костянтин Пронякин

«Хабаровський Експрес», № 38.

Довідка

Ізмоденов Анатолій Григорович народився 27 листопада 1930 в місті Боготолі Красноярського краю. Був 18-ою дитиною в сім'ї. Батько - залізничник, кондуктор. Мати - селянка. Дід був «толстовцем», і за прикладом письменника Льва Толстого пішов з дому осягати світ, проповідувати «загальну любов» і «непротивлення злу насильством».

У 1938 р Анатолій Ізмоденов пішов в школу, а в 1948-му вступив до Красноярського лісотехнічнлшл інституту. До Хабаровська згідно розподілу приїхав в 1954 р в Далекосхідне відділення тресту «Леспроект», був інженером-таксатором, начальником лісової партії. Потім перейшов в науку - в ДальНІІЛГ, галузевий інститут лісового господарства. Був завідувачем відділу таксації та аерометодів, заснував лабораторію лісових продуктів.

Источник: debri-dv.com

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар