– Які ж тут аварійні дерева вирубуються? – обурюється житель Бутівки, учасник бойових дій в зоні АТО Юрій Міх. – Ви тільки гляньте, яка деревина лежить. І це те, що залишилось. А скільки вивезли? Пиляють з осені минулого року. І – ось вони, лінії електропередачі, а вирубують ліс через дорогу від них. Та й який ліс! На одній з ділянок за Бутівкою хороші дерева попиляли, а аварійне якраз і залишилось стовбичити... Кажуть, документи в них усі оформлені належним чином. Але як таке може бути, якщо депутати на сесії не надали своєї згоди на вирубку, а по документах виходить все по-іншому?
У серпні 2016 року на горизонті Бутівки з’явилась фірма «Лінк», зареєстрована в Чернігові. Саме вона виступила з пропозицією до сільської ради прибрати аварійні дерева в межах сільської ради. Бутівська сільрада 17 серпня 2016 року написала лист-звернення до Городнянської райдержадміністрації. Вітоді був зібраний весь пакет необхідних документів для проведення розчисних робіт. У тому числі сьогодні в підрядника ФОП Клєцова є всі необхдні дозволи – від порубочного квитка до акту обстеження спеціальною комісією, сформованою з посадовців району, яким передбачалось до вирубки майже п’ять тисяч (!) аварійних дерев на території Бутівської сільської ради.
Отож, маючи на руках всі необхідні дозвільні документи, з осені 2017 року підрядник ФОП Клєцов активно приступив до вирубки дерев.
З точки зору документації порушень ніби не спостерігається. Що ж обурює громадськість? Люди впевнені, що представники фірми «Лінк», які у травні 2017 року маркували дерева, наносили мітки на здорові та неаварійні дерева в лісосмугах та на деревах обласного заказника «Жайворонок». Люди вважають, що суцільна вирубка товарної деревини по лісосмугах та лісах громади проводиться без будь-якого затвердження конкретних об'ємів кубометрів, визначення дерев санітарної або аварійної вирубки, без проведення фотофіксації попереднього стану та обґрунтування доцільності рубки, а також без затвердженого плану таких робіт з органами місцевої влади та без будь-яких обговорень із місцевою громадою і без залучення місцевих фахівців лісового господарства.
Повне знищення захисних смуг та ділянок лісу проводиться із грубим порушенням екологічного законодавства, з відкритим спалюванням гілля безпосередньо на місцях вирубки неаварійних, здорових дерев та тотальним нехтуванням правами місцевої громади.
Начальник Городнянського відділення поліції Віктор Приходько досить обережно коментує ситуацію:
– До правохоронців 6 березня надійшло звернення від громадян. Ми відкрили кримінальне провадження у цій справі по факту правопорушень.
Вочевидь, такі випадки мають місце тому, що лісосмуги не є власністю громади. Вони фактично не стоять ні в кого на балансі. І поки що нема механізму, який би дозволив передати їх громадам. Але це необхідно зробити і якнайшвидше – впевнені на Городнянщині.
Під час зустрічі в міській раді, ініційованій районною Спілкою ветеранів АТО, представниками Національного Корпусу та Національної дружини, за участю правоохоронців було вирішено порушити перед головою Чернігівської обласної державної адміністрації клопотання про термінове зупинення подібних розпоряджень райдержадміністрації та дозволів. Адже, найімовірніше, це не єдиний випадок в області.
Наразі питання законності вирубки деревини в лісосмугах Бутівської сільради вивчають правоохоронці та екологи. Сподіваємось, вони дадуть правильну оцінку тому, що відбувається. І причетні до беззаконня таки понесуть відповідальність, визначену законом.
0 коммент.:
Дописати коментар