17 березня 2018

Через хворобу сосен цього року в області більше посадять дуба




Сергій Оксентюк працює у лісовому господарстві 13 років

Садіння лісу – одне з найважливіших завдань лісогосподарських підприємств. Дати старт життю сотень нових деревець – велика і благородна справа старанних рук лісівника

Ми – біля тимчасового лісового розсадника в обході майстра лісу Сергія Оксентюка Любомльського лісництва Дп «Любомльське ЛГ». Такі невеликі розсадники є у кожному лісництві. Їх щороку створюють задля забезпечення власних потреб – сприяння природному поновленню та доповнення лісових культур. Основний же стандартний садивний матеріал для лісгоспу закуповується у базовому розсаднику ДП «Татнівське ЛМГ».

Основний же стандартний садивний матеріал для лісгоспу закуповується у базовому розсаднику ДП «Татнівське ЛМГ».

Сергій Оксентюк працює у лісовому господарстві 13 років. Закінчивши Шацький лісовий технікум, прийшов на роботу майстром лісу у міжгосподарський лісгосп, згодом був помічником лісничого. У Любомльському лісництві трудиться майстром лісу понад три роки. Любить свою роботу та ліс, знає, як його ростити, уміє плекати та берегти. Щороку на своїй території створює лісовий розсадник і вирощує відмінні однорічні сіянці. «Найперше, – розповідає лісівник, – треба вибрати хорошу ділянку з підходящими умовами, щоб була в міру освітлена, не дуже затінена і щоб сонце не палило. Важливо розташовувати поблизу водойми, аби добре і зручно було поливати. Трудомістка робота – підготовка ґрунту до посіву. Площа знаходиться серед лісу, тому треба її ретельно прибрати, зібрати на землі шар підстилки – опалої хвої, листя, гілля, повикорчовувати коріння. Добре розрихлити ґрунт, щоб був пухкий, придатний для посіву. Насіння, тобто шишки, щороку заготовляємо згідно з планами, згодом його везуть у шишкосушарку. Після того інженер лісових культур якусь частину виділяє для створення власних розсадників. Висіваю завжди у березні, як зійде сніг. Сходи з’являються після двох тижнів. Тоді треба добре за ними доглядати, поливати, постійно прополювати, підживлювати».

Площа розсадника – 0,6 сотих, приблизна кількість сіянців, що тут зростають, 50-60 тисяч.

Територія розсадника обгороджена. Сергій Оксентюк показує посеред рядків недавній відбиток сліду кізки. Але вона сіянці сосни не зачепить. Можуть посіви попсувати кабани, однак їх тут поки не бачили. Площа розсадника – 0,6 сотих, приблизна кількість сіянців, що тут зростають, 50-60 тисяч. Ці молоді рослини цьогоріч стануть гарним садивним матеріалом для створення культур у лісництві. А тим часом майстер лісу уже підшукав нову чудову ділянку для розсадника, якого уже невдовзі готується засівати.

Як інформує інженер з лісових культур Іван Каліщук, по ДП «Любомльський лісгосп» у 2018 році планується заліснити 75 гектарів. Окрім цього, на підвищених місцях з достатньою кількістю природного поновлення головної породи, проводитиметься сприяння природному поновленню на 117 гектарах. У зв’язку із масовим всиханням соснового лісу через розповсюдження шкідника хвойних дерев, під час садіння лісових культур буде збільшуватись частка листяної породи, зокрема – берези та дуба.

По ДП «Любомльський лісгосп» у 2018 році планується заліснити 75 гектарів

На сьогодні на 90 відсотків уже підготовлений ґрунт до садіння, площі поорані. Лісівники в очікуванні стабільної теплої сприятливої погоди. Стежать за прогнозами, адже весняне сонце оманливе, синоптики обіцяють іще морози. Тож початок лісокультурної кампанії не за горами.

Люба ХВАС, прес-служба ДП «Любомльський лісгосп»
Фото: прес-служба ДП «Любомльський лісгосп»
Волинь-нова 
ПУЛЬС ДНЯ17.03.2018, 10:32

0 коммент.:

Дописати коментар