16 березня 2018

Хто краде український ліс? (відео)

Потужні паводки, забруднене повітря та аномальна спека – це все наслідки тотального винищення українського лісу. Рубають дерева і браконьєри, і держава. Тому екологи вже б’ють на сполох. Але держслужбовці запевняють, все під контролем. Та куди ж дівається зелене золото, дивіться у сюжеті.



Зрубані дерева, мертві корчі та спорожнілі галявини – це наслідки тотального знищення українського лісу.

Традиційно від рубки лісу в Україні найбільше потерпають Карпати. Ліси у регіоні займають 40% територій. Та останні часом зелених насаджень там меншає. Нашвидкі темпи рубок видно навіть з супутника.

В залежності від породи дерева один зріс може коштувати шалених грошей. Наприклад, якщо б це був дуб – на лісопилці за нього віддали б щонайменше 10 тисяч гривень.

Високопосадовці запевняють, кількість зелених насаджень вони контролюють, а з незаконними вирубками ведуть активну боротьбу. Але жаліються, робити це їм вкрай складно, не вистачає грошей. А браконьєри цим користаються.

Отож, хто та як захищає українські ліси. Аби дізнатись відповідь, журналісти вирушили на Чернігівщину. Тамтешні лісові охоронці кажуть, з браконьєрами вони ведуть затяту боротьбу. У черговий рейд запрошують і нашу знімальну групу. Та не встигаємо ми й доїхати до лісу, як вже помічаємо дивні сліди.

Не одного й не двох, цілу компанію чоловіків ми зустрічаємо на в’їзді у ліс. Кажуть, дрова не рубають, у ліс прийшли аби відпочити. Але зізнаються, двох підозрілих чоловіків таки бачили.

І дійсно, ліс – це громадське місце, тому доступ туди має кожен. І для браконьєрів це своєрідне виправдання.

Аби вчиняти свої злочини, лісоруби виготовили цілу схему. Спочатку вони йдуть у ліс просто зі своїм смартфоном, обирають дерево і відмічають його на карті. Повертаються у ліс за кілька днів, але вже з пилами. Валять дерева і залишають їх тут. І лише в третій раз зовсім інші люди приходять до лісу і забирають спилену деревину. Це їм дає змогу сказати, що вони її випадково знайшли.

У лісі звук пили не стихає. Разом з лісниками шукаємо, хто ж ріже дерева. Але виявляється, ця рубка санітарна. Дерева зрізають, бо ті хворі.

Натомість екологи запевняють, під виглядом санітарних рубок лісники іноді спилюють здорові дерева. А більше, у розвитку таких хвороб, вони звинувачують самих лісників.

Наступна перевірка, і теж все законно. За зрубані дерева заплатили.

Знайти браконьєрів серед білого дня дуже складно, кажуть лісники. Та додають, навіть, коли злочинців ловлять, до суду справи майже не доходять.

«А все через недолуге законодавство і небажання правоохоронних органів доводити справу до кінця», каже Юрій Булоховець, директор Ніжинського лісового господарства.

Самі ж лісники кажуть, на браконьєрство людей штовхає безгрошів’я та можливість швидкого заробітку, бо спилену деревину за дорого купляють на кожній пилорамі.

Активісти кажуть, вирубка лісів триватиме, поки бажання заробити буде важливіша за здоровий глузд, натомість наслідки масштабного знищення лісу вже відчуває кожен з нас. Постійні зсуви ґрунту та паводки, вимирання рідкісних видів звірів, забруднене повітря та нестача води вже стають українськими реаліями.

Сюжет телеканалу «Прямий», програма «Кримінал»
Пятница, 16 Марта 2018 15:55
http://strichka.com/item/76089515

0 коммент.:

Дописати коментар