Вперше за останні 3 роки динаміка площ осередків всихань соснових лісів пішла на спад. Про це інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.
Станом на 1 червня цього року волинські лісівники зафіксували залишки осередків всихань соснових лісів на площі 6876 га. Ще півроку тому – 1 січня – результати моніторингу були гіршими: на Волині 7742 га лісу було вражено шкідниками. Про це повідомив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.
“Такого результату вдалося досягнути завдяки вчасним та в достатній кількості проведеним санітарним заходам. Ми ліквідували осередки всихання, чим, відповідно, призупинили поширення шкідників”, – пояснив Олександр Кватирко.
Проте, зважаючи на аномальні погодні умови, що сприяють розмноженню шкідника, лісівники продовжують вести спостереження. Адже науковці прогнозують, що уникнути масового ураження сосни цього року, на жаль, не вдасться.
Варто зазначити, що із грудня 2017 року волинські лісівники призупинили рубки головного користування по хвойному господарству, спрямувавши всі зусилля та засоби на порятунок лісу від «зеленої пожежі». Так, вдалося ліквідувати 4467 га осередків всихань. Проте, як свідчать результати детального нагляду, за цей час проблема розповсюдилася на площу 3300 га.
З метою досконалого вивчення ситуації у волинських лісах було розвішено 1000 феромонних пасток, що дало змогу фахівцям галузі та науковцям визначити найпоширеніші види шкідників.
Завдяки широкій роз’яснювальній роботі серед населення – а це 55 виїзних семінарів за рік, що відбулися у кожному районі, зустрічі з місцевими громадами, численні публікації та відеосюжети у ЗМІ, розповсюдження інформаційної літератури вдалося досягнути розуміння з боку місцевого населення, що також сприяє покращенню ситуації. У місцевих громадах люди переважно усвідомлюють проблему і самі нерідко звертаються до лісівників із повідомленнями про виявлені осередки хворого лісу.
І, як наголошують у ВОУЛМГ, площі, де проведені санітарні заходи у зимовий період, уже заліснені навесні цього року.
13.06.2018
0 коммент.:
Дописати коментар