Одна з визначних природних пам’яток Холодного Яру – це Атаманський парк, який належить до природо-заповідного фонду і являє собою урочище вікового масиву дубово-грабового лісу з системою ставків та стежок, що розташований на території держлісфонду. Тут же, в межах Креселецького лісництва Кам’янського лісгоспу, знаходиться прадавнє джерело «Живун». З давніх часів воно славилось своїми цілющими властивостями, за переказами ще козаки і гайдамаки віддавали шану цій воді, лікуючи нею рани.
Загалом існує кілька легенд про це джерело. За однією з них, святий апостол Андрій Первозванний та його учні проходили повз Холодний Яр спекотного літа, коли їм захотілося пити, то апостол вдарив своїм посохом об землю і з того місця потекла прохолодна вода. Так і утворилось джерело «Живун».
Скуштувати цілющої води сюди приїжджають як місцеві жителі, так і численні туристи. Територія навколо джерела впорядкована, побудовано альтанку зі столиком і лавами, над джерелом зведено дах, до води ведуть кам’яні сходи – усе це задля зручності та комфорту відвідувачів зробили лісівники Креселецького лісництва, які опікуються цією пам’яткою природи.
«Це місце особливе – екологічно чиста питна вода із вмістом розчиненого срібла та інших корисних для здоров’я людини хімічних елементів посідає перше місце серед лісових джерел урочища «Холодний яр» та навколишніх природних заповідників. Ми докладаємо максимум зусиль аби тримати його в належному стані і водночас не порушувати природні та історичні особливості цієї місцевості», – відзначає директор ДП «Кам’янське лісове господарство» Віталій Верес.
З десяток років тому біля джерела встановлено капличку, щотижня тут проходить молебень, освячення води і причащання нею. Місцеві старожили стверджують, що ця вода лікує від сотень хвороб як духовних, так і тілесних.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
0 коммент.:
Дописати коментар