Способи створення та догляди за лісовими культурами, з метою покращення приросту та збереження основних лісоутворюючих порід розглядали безпосередньо в лісі на виїзній виробничій нараді під керівництвом директора Андрія Пустовіта, за участю спеціалістів лісгоспу, лісничих. Повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
У ході наради оглянули результати лісокультурних робіт 2017-2018 років, протягом яких в Дубіївському лісництві було створено 99 гектарів лісових культур (34,2 га в 2018 році та 64,8 га в 2017 році відповідно).
Учасникам наради було продемонстровано переваги механізованого створення лісових культур: приріст сіянців у висоту на ділянках першого року помітно переважає приріст висаджених сіянців вручну (10-15%), характерні значно більша довжина та інтенсивність забарвлення хвоїнок (а відповідно більша фотосинтезуюча площа). На ділянках другого року практично всі рослини мають добре сфомовану першу мутовку, відсутні ознаки деформації (загинання) кореневої системи, відставання у рості.
Вже не перший рік у Черкаському лісгоспі постає серйозне питання про природне заміщення головної породи (сосна звичайна – Pinus sylvestris) другорядними малоцінними (акація біла – Robinia pseudoacacia), для яких сьогоденні природно-кліматичні умови – переважаючі високотемпературні режими – дуже сприятливі. На прикладі лісових культур у кварталі 189, виділі 18 (площа 1,4 га, л/к 2014 року, склад за проектом – 4Сзв1Дзв), лісничий Дубіївського лісництва Віктор Максімчук продемонстрував, що своєчасні догляди, а саме регулярне скошування порослі акації (до етапу задерев’яніння стовбура), для недопущення її переходу у перший ярус, дає хороші результати, а головна порода – сосна звичайна – залишається переважаючою, не пригнічується і не витісняється.
Посушлива весна 2018 року продемонструвала різке скорочення термінів лісокультурних робіт, що унеможливлює їх якісне виконання в такому великому об’ємі, як у Черкаському лісовому господарстві. Тож у лісгоспі постало питання про перехід на осіннє створення лісових культур. Восени 2017 року на підприємстві було заліснено 30,4 га, в т. ч. в Дубіївському лісництві –4,4 га. На цих ділянках досягнуто відмінних результатів приживлюваності. Саме тому восени 2018 року заплановані роботи не лише з доповнення, а й зі створення лісових культур на площі близько 40 гектарів.
«Практика останніх 15-ти років з вирощування сосни звичайної у Черкаському лісгоспі показує, що високих результатів можна досягти виключно при проведенні усього комплексу робіт, а саме: підготовка лісокультурної площі з пониженням пнів, хімічні догляди, глибоке рихлення грунту, застосування вологонакопичувальних засобів та обробки коренів сіянців від личинки хруща», – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.
https://novadoba.com.ua/51194-yakisni-lisovi-kultury-vizytivka-cherkaskogo-lisgospu.html
0 коммент.:
Дописати коментар